Jakub Żulczyk napisał kontynuację „Ślepnąc od świateł”! Znamy datę premiery książki

Zobacz również:Jakub Żulczyk wydaje książkę „Informacja Zwrotna”. Znamy już treść, ruszył też preorder
jakubzulczyk.jpg
fot. Zuza Krajewska

Ślepnąc od świateł to prawdopodobnie najgłośniejsza literacka premiera minionej dekady; rozeszła się w ponad ćwierćmilionowym nakładzie, była też kanwą serialu, o którym mówiło pół Polski. Spodziewaliście się, że będzie ciąg dalszy? Chyba jednak nie. A okazuje się, że będzie.

Żulczyk wjechał w poniedziałek jak Norek do Krawczyków. Mam dla Was nową powieść. Nazywa się Dawno temu w Warszawie i jest bezpośrednią kontynuacją powieści Ślepnąc od świateł. Pisałem ją przez ostatnie dwa lata. Nic Wam nie mówiłem, bo lubię robić niespodzianki. Jest bardzo długa, bardzo mroczna, epicka i jestem z niej bardzo zadowolony. A nawet trochę dumny. Wierzę, że jest to kontynuacja "Ślepnąc" na jaką czekaliście – napisał na swoim facebookowym profilu. Premiera – 16 października nakładem Świata Książki. Nie wiemy niczego o fabule – i bardzo dobrze.

Warszawa jest dla mnie miastem, w którym ludzie w pewnym pędzie, naćpani własnymi aspiracjami, oderwani od pewnego oparcia, zaczynają się gubić, tracą kręgosłup moralny. Miastem, w którym najpopularniejszym sportem jest jednoosobowe granie do własnej bramki. Miastem koterii, rautów, klik, synekur. Jest miastem bezwzględnym i, jak w piosence Sokoła, zepsutym; jest polem minowym, najeżonym pułapkami - życiowymi, towarzyskimi, w które bardzo łatwo wpaść, miastem uzależnień. Tylko że oczywiście gdyby Warszawa była dla mnie tylko taka, już dawno bym się stąd wyprowadził. Tu każdy radzi sobie sam, a samemu można też wystrugać sobie dobre życie, jeśli się uważa na pewne rzeczy i najzwyczajniej w świecie tego chce – opowiadał pisarz chwilę po premierze części pierwszej, w 2014 roku, w rozmowie z gazetą.pl. Bo to Warszawa, a nie Jacek, Pazina czy Dario, jest główną bohaterką Ślepnąc od świateł. I już sam tytuł nowej powieści jednoznacznie sugeruje, że tu się nic nie zmieni. Książkę można już zamawiać w preorderze, a tak prezentuje się okładka.

375047647_853460062818519_3722759106967931346_n.jpg

Bibliografię Żulczyka zamyka powieść Informacja zwrotna, która ukazała się wiosną 2021 roku. Na jej podstawie powstał serial, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku na Netfliksie. A na SkyShowtime można wciąż oglądać Warszawiankę, również na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0