Jest lista „50 najbardziej wpływowych Polaków 2023”! A na niej m.in. Wy, Mata i Wardęga

maxresdefault.jpg
Fot. Mata - Młody Paderewski (YouTube)

Tygodnik Wprost już po raz trzynasty przygotował takie zestawienie. Po raz kolejny triumfuje w nim bohater zbiorowy i po raz kolejny nie brakuje zaskoczeń.

Przed rokiem redakcja na pierwszym miejscu umieściła wszystkich tych, którzy pomagali uchodźcom z Ukrainy. We wcześniejszej edycji wyróżniono zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Tym razem wygrywają głosujący Polacy, którzy zadecydowali o rekordowej frekwencji w ostatnich wyborach. Czyli w sumie wy i my. A co się dzieje dalej?

Nie mogło oczywiście zabraknąć nazwisk ze świata polityki. Na podium znaleźli się więc Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki, a zaraz za podium – Donald Tusk i Andrzej Duda. Spoza tej menażerii w TOP10 – Iga Świątek. Swoją drogą – nie pierwszy raz popularna gówniara z paletką wyprzedza Roberta Lewandowskiego (18 miejsce), który z kolei przegonił Krzysztofa Stanowskiego (19 miejsce).

W trzeciej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele sceny muzycznej: Dawid Podsiadło i Mata (20 i 24 miejsce). Z tej branży jest jeszcze sanah (31 miejsce).

Wśród wpływowych znaleźli się Sylwester Wardęga i Konopskyy (14 miejsce – przyp. red.) – dwójka youtuberów, którzy stoją za ujawnieniem Pandora Gate – skandalu z wykorzystywania nieletnich przez najpopularniejszych twórców w polskim internecie. Wardęga z Konopskyym nie tylko ośmieszyli polskie służby, ale dali też prztyczka w nos polskiemu dziennikarstwu śledczemu, które od lat przeżywa kryzys – można przeczytać we Wprost. Z uniwersum YouTube'a są jeszcze Friz i Wersow (33 miejsce).

Największe zaskoczenie to z pewnością Caroline Derpienski (45 miejsce), która ma 8 milionów followersów na Instagramie, ale na dobrą sprawę nie wiadomo dlaczego. Remedium na takie wynalazki Robert Makłowicz (27).

A całą listę znajdziecie tutaj.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.