Joe Exotic doczeka się kolejnego dokumentu. Tym razem będzie śmiertelnie poważnie

Joe Exotic
fot. materiały prasowe

Brytyjski dziennikarz i dokumentalista Louis Theroux planuje zrealizować odmienną wizję historii Króla Tygrysów niż ta przedstawiona w netfliksowej produkcji.

Słynny filmowiec związany jest od lat ze stacją BBC i to właśnie dla niej przygotuje nową odsłonę historii o właścicielu rancza z dzikimi zwierzętami w Oklahomie. Dekadę temu Theroux miał już okazję poznać ekscentrycznego Amerykanina, a to za sprawą serii America’s Most Dangerous Pets.

Dziennikarz był ostatnio widziany w towarzystwie Carole Baskin, a teraz sam potwierdził, że trwają pracę nad dokumentem, który ma przedstawić historię rywalizacji pomiędzy właścicielami parków zoologicznych oraz położyć większy nacisk na powagę sytuacji. Jak twierdzi sam autor, atmosfera serialu Netfliksa była dla niego zbyt karykaturalna i nastawiona na wzbudzenie sensacji, a zabrakło tam większego skupienia się na wątkach kryminalnych oraz przedstawienia, jakim człowiekiem faktycznie jest Exotic i dlaczego wylądował w federalnym więzieniu. Film ma zawierać zupełnie nowe wywiady oraz niepublikowane dotąd nagrania.

Jak dodaje autor dokumentu, zarówno postać Króla Tygrysów, jak i wizerunek Carole Baskin zostały pokazane w nazbyt fikcyjny sposób, co doprowadziło do sytuacji, w której oboje stali się internetowymi memami oraz jednymi z najbardziej rozpoznawalnych ludzi na świecie. Przypomnijmy, że pod koniec kadencji Donalda Trumpa Maldonado-Passage liczył na warunkowe zwolnienie. Finalnie nie doszło do niego.

Póki co, nie poznaliśmy jeszcze daty premiery pełnometrażowego filmu o Joe Exoticu, ale pewne jest, że pojawi się na kanale BBC Two. W ubiegłym roku pisaliśmy również, że w produkcji znajduje się serial z Nicolasem Cage'em w roli ekscentrycznego hodowcy dzikich zwierząt.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.