Johnny Depp powróci jako Jack Sparrow?

Jack Sparrow
fot. kadr z filmu "Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły"

Czy niedługo znowu ujrzymy Johnny'ego Deppa w jego kultowej roli? NIewykluczone, bo do sprawy odniósł się już sam producent serii Piraci z Karaibów.

Gdyby to zależało ode mnie, to oczywiście powróciłby. Chciałbym mieć Deppa. I z całą pewnością rozmawiałem z nim na ten temat. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Taki komentarz Jerrego Bruckheimera, producenta serii o piratach z Karaibów, to iskierka nadziei dla tych, którzy nie mogą doczekać się powrotu Johnnego Deppa w roli ekscentrycznego, wiecznie chwiejącego się od rumu pirata.

Dokąd płynie seria?

Postać Sparrowa w nowym filmie może być... drugoplanowa. Aktor przecież do niedawna zarzekał się, że już nigdy nie powróci jako słynny pirat. Było to oczywiście spowodowane tym, w jaki sposób Depp został potraktowany przez Disneya w trakcie głośnego konfliktu z Amber Heard. Od niedawna trwają już jednak spekulacje na temat tego, kto zostanie nową twarzą serii. Obecnie mowa jest głównie o dwóch nazwiskach, aktorce i aktorze – chodzi Ayo Edebiri (The Bear) i Austina Butlera (Diuna: Część Druga, Elvis).

Co już wiemy o szóstym filmie o piratach z Karaibów? Bruckheimer pod koniec marca w wywiadzie dla ComicBook zdradził, że planowany jest reboot serii. Dużo mówi się też, że jednym z projektów branych pod uwagę jest ten od Craiga Mazina, showrunnera The Last Of Us. Ponoć zakłada on częściowy powrót do początków serii i lekko udziwnioną opowieść o poszukiwaniach skarbów.

Do niedawna dużo mówiło się, że Margot Robbie miała zająć się spin-offem serii opierającym się głównie o żeńską obsadę, pomysł ten jednak, jak potwierdziła Robbie dla Vanity Fair, jakiś czas temu umarł śmiercią naturalną.

Siedem lat bez piractwa

Właśnie mija 7 lat od premiery ostatniej części Piratów z Karaibów. Zemsta Salazara przy budżecie 230 milionów dolarów zarobiła ponad trzy razy tyle. Cała seria przyniosła do tej pory ponad 4.5 miliarda dolarów przychodu. Czemu więc czekamy tak długo na kontynuację? Disney w 2018 roku zerwało jakiekolwiek kontakty z Johnnym Deppem na fali oskarżeń o przemoc domową, które wysunęła wobec niego była żona – Amber Heard.

Dwa lata temu Depp wygrał z Heard głośny w mediach proces o zniesławienie i powoli wraca do łask Hollywood. Przypomnijmy, że przez oskarżenia aktor stracił nie tylko rolę Jacka Sparrowa, ale został też odsunięty od innej megaprodukcji – Fantastycznych Zwierząt, gdzie w roli Gellerta Grindelwalda w ostatniej części serii zastąpił go Mads Mikkelsen.

Zobacz także:

Johnny Depp kontra Amber Heard. Czy ten wyrok wydał TikTok?

Wstydzicie się tego, że śledzicie proces pomiędzy Amber Heard a Johnnym Deppem? Nie powinniście

Co po „Wiedźminie” i „Cyberpunku”? Tytuły, które mógłby zrealizować CD Projekt Red

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Komentarze 0