Jude Bellingham, Leo Messi i inni sportowcy w wyjątkowej kampanii adidas

Zobacz również:Co zapamiętaliśmy z klipu Ucieknij ze mną? Na pewno wielobarwne stylizacje Żabsona i Dziarmy. Zobaczcie je z bliska
adidas.jpg
fot. materiały promocyjne

Prosty przekaz – You Got This. Masa znanych nazwisk w spocie reklamowym. I kultowy numer Queen z Davidem Bowiem. Chodzi o to, żeby pokazać światu, jak wielka presja ciąży na tych, których czasem kochają, a czasem nienawidzą.

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ – to chyba jedno z najlepszych zdań podsumowujących niełatwą relację na linii fan-sportowiec. Kiedy się udaje, gwiazda jest wychwalana, ale kiedy powinie się noga – bez litości. Argumentów jest masa: od tego, że za takie pieniądze, jakie dostają sportsmenki i sportsmeni to mi by się bardziej chciało, po takie, w których podważa się istotę presji. Bo przecież doświadczeni sportowcy nie mogą już jej czuć.

Pudło. Marka adidas przygotowała projekt badawczy wraz z konsumentami z całego świata, zawodowymi atletami i amatorami oraz neurobiologami z zespołu Neuro11, działającego przy Uniwersytecie w Bonn. O co chodzi? O wykazanie, dlaczego presja utrudnia pracę sportowców. Okazuje się, że poziom odczuwania presji nie zależy od kompetencji danego sportowca czy sportsmenki. Jeśli poświęcają się temu z całego serca, to poziom presji jest taki sam niezależnie od tego, czy walczą o Puchar Świata czy puchar osiedla. Wyniki badań są dostępne tutaj.

Kampania pokazuje, jak sportowcy starają się opanować presję i zachowywać zimną krew w najważniejszych momentach w swoich karierach. Plejada gwiazd, która wzięła w niej udział, jest imponująca. To m.in. piłkarze Jude Bellingham i Leo Messi, piłkarki Linda Caiceido i Trinity Rodman, gimnastyczka Emma Malewski, futbolista Patrick Mahomes, koszykarz Anthony Edwards, krykiecista Rohid Sharma i nowozelandzka reprezentacja rugby. Spot zobaczycie poniżej.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0