Kiedyś Pink Floyd, teraz Blink-182?! Wszyscy będziemy „tatuśkami” od dad rocka

Zobacz również:Hyperpopowa rewolta. Czy tak brzmi przyszłość muzyki popularnej?
Dad rock

Definicja dad rocka zmienia się wraz z kolejnymi falami ojców. Moje obecne zainteresowania muzyczne to dad rock w najczystszej postaci i nie mam z tym większego problemu. Takie dementi złożył już w 2019 roku na łamach Esquire Rob Mitchumczłowiek, który dał światu „dad rock”. W tym momencie jego przekaz wydaje się jeszcze bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej. Artykuł pierwotnie ukazał się w lipcu 2022 roku.

Minęło niedawno piętnaście lat, odkąd ówczesny writer Pitchforka napisał o Sky Blue Sky Wilco pamiętne słowa: [...] The result is an album that exposes the dad-rock gene the band has always carried but attempted to disguise. Podtatusiowienie stało się popkulturowym deskryptorem, służącym nie tylko do opisu muzyki, ale też mody czy stylu życiu (weźmy dad jokes). Sam termin był o tyle wdzięczny, że umożliwiał stosowanie w całkowicie neutralnym kontekście, jak i kręcenie memiczną ruletą.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.
Komentarze 0