Kolejna niespodziewana współpraca Malika Montany. Tym razem z… Majką Jeżowską

Zobacz również:Objaśniamy znaczenia tytułów pięciu polskich rapowych płyt, o które wielu pytało
malik montana.jpg
fot. IG @donmalikmontana

Po współpracy z niemieckimi, brytyjskimi i amerykańskimi raperami Malik Montana zaprosił do studia Majkę Jeżowską.

Trudno połapać się we wszystkich współpracach Malika Montany. Nie ma na polskiej scenie drugiego rapera, który mógłby pochwalić się tyloma znajomościami i tak częstymi eksperymentami z innymi twórcami. Na ostatniej EP-ce Export/Import obok Aleshena, Szamza, Kronela, Francuza Mordo i Kaza Bałagane słyszymy Rowdy Rebela – rapera z Nowego Jorku, członka ekipy GS9 crew, do której należy między innymi Bobby Shmurda.

Prawdziwą rewolucję warszawski raper przeprowadził już wcześniej. Na album Adwokat Diabła dograli się NLE Choppa, Headie One czy Fivio Foreign. Teraz przyszedł czas na kolejny collab, tym razem z zupełnie innego światka…

Maja, Ty wyjaśniłaś właśnie polski rap! – słyszymy na filmie, który ukazał się na Instagramie Malika. Polska wokalistka i kompozytorka tańcząc w studiu GM2L, tłumaczy, jakie muzyczne problemy mają słuchacze i artyści w naszym kraju. Generalnie Polacy nie czują synkop. A synkopa to jest wartość dodana w rytmie, która powoduje, że organizm zaczyna się bujać – mówi Jeżowska ku uciesze Malika, który dorzuca: Ty wyjaśniłaś to, co ja ludziom przez tyle lat próbuje tłumaczyć: dlaczego tak kwadratowy jest polski rap. Polacy nie mają swingu!

Aspekty humorystyczne i prowokacyjne to jedno, ale wygląda na to, że doczekamy się ich wspólnego utworu. To nie pierwszy raz, kiedy Jeżowska pojawiłaby się w hip-hopowym kontekście. Cztery lata temu dołączyła do drugiej edycji Hot16Challenge, wrzucając do sieci rapowaną zwrotkę. W tym samym roku znalazła się również na płycie Art Brut 2 PRO8L3M-u, który wykorzystał fragment jej utworu pod tytułem Spisek owadów.

Sprawdź także:

Co tutaj się dzieje?! Recenzujemy album „Adwokat Diabła” Malika Montany

Raz bigos, raz obiad z wokalistą Rammstein. Przepis na sukces Malika Montany

Od dresa do modela. Dlaczego polscy raperzy zmieniają wizerunek?

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!