Masz mniej niż 18 lat? Z TikToka skorzystasz tylko przez godzinę dziennie. Ale... jest pewien haczyk

Zobacz również:Niebezpieczny challenge na TikToku. Jego uczestnicy... przedawkowują lek na alergię
TIKTOK_MENTAL_2.png

Przed nami duże zmiany w funkcjonowaniu aplikacji. Nie wszyscy będą z nich zadowoleni.

Dzienne limity, kontrola treści, większe możliwości dla opiekunów. TikTok przedstawił nowe narzędzia w aplikacji, które mają odpowiadać na problem uzależnień od mediów społecznościowych wśród nastolatków. W najbliższym czasie wszystkim użytkownikom poniżej 18. roku życia aplikacja automatycznie ustawi ograniczenia, umożliwiające korzystanie z niej przez jedynie godzinę dziennie. Aby zostać dłużej i zwiększyć czas do 100 minut, trzeba będzie wpisać kod, który znajdzie się w rękach rodziców. I to jest ten haczyk z tytułu tekstu.

Nie ma wspólnie zatwierdzonego stanowiska co do tego, ile czasu można spędzać przed ekranem, ale zdajemy sobie sprawę, że nastolatki zazwyczaj wymagają dodatkowego wsparcia, gdy zaczynają odkrywać świat internetu.

Cormac Keenan

szef bezpieczeństwa TikToka

Opiekunowie przede wszystkim dostaną możliwość połączenia konta dziecka ze swoim. Dzięki temu będą mogli regulować dzienne limity, uzależniać je od planu lekcji czy roku szkolnego – tak, żeby przykładowo zapobiec korzystaniu z aplikacji w szkole, ale pozwolić na większą ilość czasu w trakcie wakacji. Po każdym tygodniu rodzice otrzymają dostęp do dokładnych statystyk, które podsumują liczbę wejść do aplikacji i minuty w niej spędzone. Możliwość blokowania hasztagów, wyznaczających określone ramy tematyczne, pozwoli im wpływać na treści, które konsumują ich dzieci.

Wierzymy, że doświadczenia w sieci powinny dawać radość i odgrywać pozytywną rolę w sposobie, w jaki ludzie wyrażają siebie, nawiązują kontakty i okrywają pomysły. Udoskonalamy nasze narzędzie, dodając więcej niestandardowych opcji i zwiększając kontrolę rodzicielską – ogłosił Keenan. Jak zaznaczył, wszystkie zmiany zostały opracowane wspólnie z naukowcami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital.

Konkretnej daty wprowadzenia nowych rozwiązań jeszcze nie poznaliśmy, ale TikTok zamierza wprowadzić je w życie już w najbliższym czasie.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!