Kupowanie wyświetleń w polskim rapie: mit czy rzeczywistość?

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
kupowanie wyswietlen

Funkcjonuje gdzieś tam czarna legenda o karierach wyboostowanych poprzez kręcenie licznikiem. W ostatnim czasie znowu zrobiło się o tym głośno, gdy Grande Connection oskarżył Hinola o kupowanie komentarzy. Nie miejcie złudzeń, że ci raperzy, którzy w prywatnym życiu nie mają żadnej moralności, będą tacy prawilni w biznesie muzycznym. Wytwórnie korzystają ze sposobów, których nawet nie brałbyś pod uwagę – twierdzi kontrowersyjny youtuber. Co mówi się w branży o tym zjawisku?

Podobne zarzuty pojawiają się od lat. I formułowane są zarówno na poziomie internetowych komentarzy, jak i oficjalnego obiegu. Jak choćby wtedy, gdy Robert M sugerował, że Donatan kupował odsłony Cichej wody z Sitkiem, a wytwórnia Urban Rec upubliczniła w efekcie szczegółowe statystyki wyświetleń.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.
Komentarze 0