Legalna marihuana w Polsce coraz bliżej - mamy powody do optymizmu

Zobacz również:Marihuana została oficjalnie usunięta z listy najbardziej niebezpiecznych narkotyków świata
Industrial Hemp (Cannabis sativa) growing commercially on the eastern shore of Maryland
Edwin RemsbergVWPicsUniversal Images Group via Getty Images

Zarówno strona społeczna, jak i parlamentarna mają swoje pomysły na legalizację marihuany. Ich realizacja wydaje się coraz bardziej osiągalna.

W piekielnie podzielonym społeczeństwie, a nawet na jeszcze bardziej spolaryzowanej scenie politycznej, ze świecą szukać tematów, które przebiegają w poprzek tych podziałów. A jednak, uporządkowanie zagadnienia marihuany może być takim wyjątkiem - z badania Kantar przeprowadzonego w zeszłym roku wynika, że około 65% Polek i Polaków jest za zniesieniem odpowiedzialności karnej za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Zarówno po stronie społecznej, jak i samej reprezentacji parlamentarnej zawiązały się sojusze, które mogą ograniczyć szkodliwą hipokryzję panującą wokół posiadania i palenia trawki. Zgodnie z artykułem 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce, za samo posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, choć spożywanie karane już nie jest. Uporządkowania wymaga także kwestia marihuany medycznej, która jest środkiem stosowanym przy łagodzeniu szeregu chorób i dolegliwości. W ostatnim tygodniu pojawiły się efekty działań inicjatyw, które mogą zmienić ten stan rzeczy.

Podziel się lub zapisz
Dziennikarz, muzyk, producent, DJ. Od lat pisze o muzyce i kulturze, tworzy barwne brzmienia o elektronicznym rodowodzie i sieje opinie niewyparzonym jęzorem. Prowadzi podcast Draka Klimczaka. Bezwstydny nerd, w toksycznym związku z miastem Wrocławiem.