Lil Uzi Vert zostanie pierwszym człowiekiem, który kupi… planetę

Zobacz również:Gucci Mane, Lil Uzi Vert, Anderson .Paak i inni - PlayOn to największy wirtualny festiwal. Start - za chwilę!
Lil Uzi Vert
fot Erika Goldring/FilmMagic

Najpierw wszczepił sobie w czoło diament wart 24 miliony dolarów. Teraz… wypełnia ostatnie dokumenty, aby legalnie stać się pierwszym na świecie właścicielem planety.

Na początku tego roku Lil Uzi Vert pochwalił się, że 11-karatowy diament, na który zbierał pieniądze od czterech lat, wreszcie jest jego. A żeby go nie zgubić, postanowił umieścić go na czole. Decyzja i zabieg były na tyle ikoniczne, że o szlachetnym kamieniu Uziego zdążyli - już jakiś czas temu - przewinąć polscy raperzy. Teraz będą mogli zrobić to samo, ale o kupowaniu wybranych ciał niebieskich.

O najnowszym zakupie Lil Uzi Verta poinformowała Grimes. Artystka udostępniła na Twitterze post konta Latest In Space poświęconego astronomii, nauce i kosmosowi. Opisano w nim WASP-127b: różowo-niebieską, gazową egzoplanetę, 1,4 raza większą od Jowisza. Partnerka Elona Muska zdradziła, że wrótce będzie ona należeć do rapera. Lil Uzi Vert posiada tę planetę – napisała.

Chwilę później, gdy fani zaczęli dopytywać, informację potwierdził sam Uzi. Jak przyznał, chciał utrzymać ten zakup w tajemnicy. Przynajmniej przez jakiś czas. Ostatnie papiery zostały jednak praktycznie złożone.

Jak w ogóle doszło do takiej transakcji? Luka w prawie. Choć podpisany w 1967 roku Traktat o Przestrzeni Kosmicznej mówi, że żaden kraj nie może stać się właścicielem obiektu naturalnego znajdującego się w kosmosie, tak osoba prywatna jak najbardziej. Handel działkami na Księżycu istnieje od lat. Jako pierwszy, w 1980 roku, w posiadanie - całkiej sporej - ziemi wszedł niejaki Dennis Hope. Amerykanin deklarację praw własności przesłał ONZ, USA i Rosji, a że nikt nie wyraził sprzeciwu, mógł później na nich zarabiać.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.