Lorde wraca z nowym singlem. Jest się czym jarać?

lorde.jpg

Tytułowy utwór z trzeciego albumu studyjnego Nowozelandki - Solar Power - jest już na streamingach. A co do tego jarania, to sama zainteresowana robi to na teledysku.

Data premiery nie jest przypadkowa, bo 10 czerwca miało miejsce zaćmienie Słońca. Obok Lorde w piosence usłyszycie wokale Phoebe Bridgers i Clairo. Singiel to oczywiście zapowiedź jej kolejnej płyty. Jak poinformowała Lorde, nadchodzący album będzie celebracją świata przyrody, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które towarzyszą mi, gdy jestem na świeżym powietrzu. W chwilach bólu serca, żalu, głębokiej miłości lub zamętu, szukam odpowiedzi w świecie przyrody - dodała. Tytuł nawiązuje do jej wyprawy na Antarktydę, którą opisała w książce Going South.

Nowozelandzka piosenkarka zapowiadała premierę nowego singla od kilku dni. W poniedziałek na jej oficjalnej stronie internetowej pojawiła się okładka Solar Power z podpisem: cierpliwość jest cnotą.

Lorde_SolarPower_Cover_Final.jpg
via Lorde website

Od jej ostatniego albumu, Melodrama, minęły prawie 4 lata. Lorde rozpoczęła pracę nad nowościami już w czerwcu 2019 roku, ale pod koniec roku - po śmierci psa - postanowiła zrobić sobie przerwę. Ostatecznie powróciła do studia w grudniu i - jak sama przyznała w poście skierowanym do fanów - ku jej zaskoczeniu, nagrywki okazały się niezwykle owocne. Najlepszym dowodem na powrót ze zdwojoną siłą jest skąpany w słońcu, lekki singiel, który właśnie zadebiutował na streamingach. Tworząc album, piosenkarka ponownie połączyła siły z takimi producentami, jak wokalista indie popowego zespołu Bleachers, Jack Antonoff i znany ze współpracy z z Frankiem Oceanem przy Blonde - Malay.

Lorde

Lorde

W zeszłym miesiącu Lorde została ogłoszona jako headlinerka festiwalu Primavera Sound Festival, który został przełożony na przyszły rok. Data premiery płyty jeszcze nie jest znana, ale na pewno ukaże się w tym roku. Klimat Solar Power mówi jedno: niech to będą te wakacje! Bo taki jest też ten numer: plażowy, trochę romantyczny, a trochę mistyczny, co podkreśla buch, ściągnięty przez Lorde na teledysku. Stilo Lany, ale na pogodnie. Dla takich singli powstały czerwcowe listy przebojów.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.