Mata wydał w nocy dwa nowe single. Można się domyślić o czym są „</3” i „:(”

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Mata
Mata / Instagram @33mata

Za oknem zimno. I w sercu Maty także. Dwa nowe numery jednego z najpopularniejszych raperów w Polsce to moment na zanurzenie się w melancholii.

Był POJ384NY. Teraz jest po prostu smutny. Tak można podsumować ostatnie miesiące działalności wydawniczej Młodego Matczaka. Wypuszczone w sierpniu JESTEM POJ384NY rzutem na taśmę dołączyło do kolekcji festiwalowych bangerów i stało się stałym punktem jesiennej trasy reprezentanta SBM.

Endorfiny, które prowokowało życie w trasie ewidentnie musiały jednak wyparować. Bo teraz Michał wraca z bardziej refleksyjnym repertuarem, który zasilają smutek i rozgoryczenie będące pokłosiem nieudanego związku. </3 już w warstwie instrumentalnej jest pełne negatywnych emocji i przypomina o mrocznych warstwach dyskografii Future’a. Bit do :( ma z kolei zaoferowania dużo więcej wrażeń. Lekko rage’owy początek i niespodziewany klubowy break Mata wykorzystuje do wokalnego croonerstwa w stylu Drake’a i mumblowych zwrotek. Nie tylko temperatura za oknem spadła poniżej zera. Podobnie sytuacja ma się z sercu absolwenta Batorego.

Oba single odsłuchacie tutaj:

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.