Nasz tekst o molestowaniu w klubach odbił się dużym echem. Teraz czas na audycję w newonce.radio

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
newoncegirls.jpg
fot. kadovsky

Kilka dni temu dziewczyny pracujące w newonce.radio - Tycjana, ZuzaOK i Sworo - opowiedziały Karinie Lachmirowicz o tym, jak powszechnym i niebezpiecznym zjawiskiem jest molestowanie w klubach. Po publikacji ich skrzynki odbiorcze wypełniły się wiadomościami od innych kobiet, które doświadczyły tego na własnej skórze.

Historie, które przesyłały nasze czytelniczki, były smutne: okazuje się, że to nie incydent, ale całkowicie powszechna sytuacja, spotykająca się z milczącym przyzwoleniem. W zeszłym roku teksty o tym publikował magazyn Noizz - jak widać, od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Dziewczyny na imprezach wciąż muszą stresować się, czy ktoś je nie pomaca, nie dotknie w nieodpowiednim miejscu, nie wrzuci im tabletki do drinka, a przecież to właśnie tam chodzimy, by poczuć się spokojnie i zostawić wszelki stres na zewnątrz.

Zbyt dużo tych sytuacji, zbyt dużo idiotycznych komentarzy typu: gdyby się ubrała, to mogłaby uniknąć molestowania, publikowanych przez fejsbukowych wojowników bez imienia i nazwiska. Dlatego po publikacji tekstu Każda z nas była kiedyś molestowana - dziewczyny z newonce przeciwko kulturze gwałtu postanowiliśmy pociągnąć temat i poświęcić mu kolejny odcinek audycji Mam sprawę. Gośćmi prowadzącego Jacka Sobczyńskiego będą Basia Baran (psycholożka i seksuolożka sexed.pl), Zuzanna Krzątała (modelka) oraz Tycjana. Słuchajcie programu w poniedziałek, 5 października, od godziny 12:00 do 13:00, oczywiście na antenie newonce.radio. Podcast pojawi się niedługo po audycji na Spotify oraz stronie newonce.radio.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.