Netflix zapowiedział nowy serial twórców „Dark”. Jest pierwszy zwiastun, w obsadzie Maciej Musiał

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
1899_FIRSTLOOK_©RasmusVoss20210503-4950-5j2rjp.jpg
materiały prasowe

Właśnie ogłoszono start prac na planie serialu oryginalnego od Janthje Friese i Barana bo Odara.

Podzielona na osiem odcinków historia przedstawi tajemnicze losy statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie reprezentują różne środowiska i narodowości, ale wszyscy mają te same marzenia i nadzieję na odmianę losu w nowym stuleciu oraz nowe życie za granicą. Gdy niespodziewanie na otwartym morzu napotykają drugi statek, który od miesięcy uważano za zaginiony, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót. To, co znajdują na pokładzie drugiego statku, zamieni ich podróż do ziemi obiecanej w przypominającą koszmar łamigłówkę, w której skupiają się tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów - czytamy w zapowiedzi Netfliksa.

Opublikowano już pierwszy zwiastun serialu 1899. Nie podano jak na razie, kiedy serial pojawi się na platformie.

Po tym, jak Jantje Friese i Baran bo Odar odnieśli sukces, tworząc wielokrotnie nagradzany serial Dark, producencki duet postanowił założyć własną firmę - Dark Ways. Twórcy wielokrotnie nagradzanego niemieckiego serialu Dark do swojej kolejnej produkcji zaprosili międzynarodową obsadę, a każda z postaci będzie mówić w swoim ojczystym języku. Obok między innymi Emily Beecham, Aneurin Barnard czy Miguela Bernardeau, w 1899 zobaczymy Macieja Musiała, który wystąpił w pierwszym polskim serialu zrealizowanym przez platformę - 1983.

Nadchodząca produkcja jest kręcona na wybudowanym specjalnie na jej potrzeby, największym w Europie wirtualnym planie filmowym, który zapewnia twórcom nowe i innowacyjne sposoby opowiadania historii. Reżyser, producent i showrunner serialu, Baran bo Odar zapowiedział, że 1899 jest pionierską produkcją, zarówno w kontekście Niemiec, jak i całego regionu.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.