Nie „czy”, a „kiedy”. Mestosław i Stelios Alewras o legalizacji marihuany w Polsce (ROZMOWA)

Zobacz również:Marihuana została oficjalnie usunięta z listy najbardziej niebezpiecznych narkotyków świata
legalizacja marihuany Mestosław Stelios Alewras Skute Bobo

Dyskusja o tym, czy marihuana powinna być w Polsce legalna to niekończąca się epopeja. Żyjąca memami, absurdalnymi sytuacjami, ale i nerwami tych, którzy trafili do aresztów za posiadanie niewielkiej ilości suszu. Byłoby dobrze, gdyby nie kończyła się na pytaniu: a komu to potrzebne?

O argumentach za i przeciw, o korzyściach dla gospodarki, osób chorych i rekreacyjnych użytkowników. O legalizacyjnym trendzie w Europie (Malta, niedługo Niemcy czy Luksemburg) i na świecie (kolejne amerykańskie stany i Kanada). O oswajaniu opinii publicznej, potrzebie edukacji społecznej i o niedawnym zatrzymaniu Maty przez policję. Rozmawiamy w towarzystwie ekspertów: Mestosława, aktywisty racjonalnej polityki narkotykowej oraz Steliosa Alewrasa, adwokata specjalizującego się w sprawach narkotykowych.

Podziel się lub zapisz
Redaktor naczelny newonce.net. W newonce.radio prowadzi publicystyczny „Status” i współprowadzi dwie inne: „Daj wariata” i „Strzałką chodzisz, spacją skaczesz”. Najbardziej jara go to, co odkrywcze i eksperymentalne – czy to w muzyce, czy w technologii, czy w gamingu.
Komentarze 0
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play