Nie jest powiedziane, że w niedzielę poznamy nowego prezydenta - Janusz Schwertner dla newonce.radio

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
DSC03841.jpg

Dziennikarz i komentator Onetu razem z Łukaszem Warzechą (m.in. Do Rzeczy) byli gośćmi Piotra Kędzierskiego i Jacka Sobczyńskiego na antenie newonce.radio

W specjalnym wydaniu programu W samo południe redaktorzy newonce.net i newonce.radio porozmawiali z publicystami o sytuacji po pierwszej turze wyborów prezydenckich. Przepytali ich o to, dlaczego nie mieliśmy debaty prezydenckiej z prawdziwego zdarzenia, o polaryzację społeczeństwa - oczywiście, że padło pytanie o to, co zrobić, żebyśmy znowu zaczęli się dogadywać, niezależnie na kogo głosujemy - był lekki spór o sprawy klimatyczne, ale była też rozmowa o tym, jak bardzo wpływa (lub nie wpływa) wizerunek kandydata na głosy wyborców. No i zastanawiano się, jaki jest ulubiony film Andrzeja Dudy.

Przez wiele dni zbieraliśmy od was pytania, które przesłaliśmy kandydatom na prezydenta i ich sztabom wyborczym. Ostatecznie wyselekcjonowaliśmy siedem pytań. Rafał Trzaskowski udzielił odpowiedzi, które wyemitowaliśmy podczas programu. Niestety tym razem nie udało nam się uzyskać odpowiedzi ani od Andrzeja Dudy, ani od przedstawicieli jego sztabu.

Podczas rozmowy Janusz Schwertner zdradził też ciekawe info. Według dziennikarza Onetu różnice sondażowe pomiędzy oboma kandydatami są tak niewielkie, że całkiem prawdopodobny będzie... remis. Oczywiście raczej trzeba wykluczyć sytuację, w której obaj kandydaci naprawdę dostaną tyle samo głosów. Po prostu sytuacja może zmieniać się na tyle dynamicznie, że w niedzielny wieczór nie poznamy zwycięzcy, ale tylko liczbę procent głosów, jakie uzyskali kandydaci; w końcu liczenie głosów trwa aż do poniedziałku. I wtedy też dowiemy się, kto wygrał.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.