Nie mogę przestać grać z 10-latkami. „Fall Guys” dobrze weszło w model free-to-play

Zobacz również:Fall Guys to jeden z największych gamingowych hitów tego roku. Dlaczego warto dać mu szansę?
Fall Guys
Fall Guys / Epic Games

Gra, w której 60 zantropomorfizowanych fasolek skacze nad przeszkodami i wpada w przepaści może zostać z łatwością określona jako głupia. Ale ja z kolei mogę tylko wzruszyć ramionami i rozpocząć następną partię, bo Fall Guys najpewniej działa lepiej niż kiedykolwiek.

Czy tytuł tego artykułu jest rzetelny? Na pewno nie. Jest oparty o obiegową opinię, że – podobnie jak Fortnite czy RobloxFall Guys to produkt kierowany przede wszystkim dla dzieci. Czy 29-letni koleś w tym uniwersum jest jakąś totalną aberracją? Wystarczy spojrzeć na liczbę dorosłych streamerów próbujących unikać utonięcia w różowej mazi lub bolesnego kontaktu z dmuchanymi toporami i podobnymi przeszkodami. Wątki dyskusyjne na reddicie i różnych forach demonstrują, że odsetek dorosłych graczy w Fall Guys nie jest marginalny. Ale niezależnie od wieku gracza, każda rozgrywka jest dziecinna z natury, ale także uzależniająca w swojej strukturze. Bo to spełnienie marzenia o skorzystania z dmuchanego zamku na dowolnym festynie, a to społecznie godzi się jedynie do ok. 11 roku życia.

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.
Komentarze 0