Najwyższe ceny, największe rozczarowanie. Sezon drogich niewypałów w Premier League

Zobacz również:Najbardziej romantyczny beniaminek od czasów Newcastle Keegana. Czy Leeds zderzy się ze ścianą?
Jack Grealish - Manchester City
Fot. Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images

Gdyby w tym sezonie Premier League wybierać najlepszy transfer, to nie warto szukać kandydatów do tego miana na szczycie listy tych piłkarzy, za których przed rozpoczęciem rozgrywek zapłacono najwięcej. Duże oczekiwania towarzyszyły powrotom do Anglii Romelu Lukaku i Jadona Sancho, a Jack Grealish przechodząc do Manchesteru City bił brytyjski rekord, jednak każdy z nich zaliczył mniej lub bardziej rozczarowujący sezon.

Ich transferami latem zeszłego roku żyli wszyscy fani Premier League. Lukaku, Sancho i Grealish razem kosztowali blisko 275 mln funtów, ale zamiast podbić Anglię, za nimi rozczarowujący sezon. Ci trzej gracze uzbierali w sumie 13 trafień w Premier League. To tyle samo, co na dwie kolejki przed końcem sezonu ma Wilfired Zaha z Crystal Palace, a tylko jednego gola mniej w lidze strzelił Ivan Toney z Brentfordu.

Podziel się lub zapisz
Futbol angielski i amerykański wyznaczają mu rytm przez cały rok. Na co dzień komentator spotkań Premier League w Viaplay. Pasję do jajowatej piłki spełnia w podcaście NFL Po Godzinach.
Komentarze 0