No i chyba to już koniec blackface'ów w „Twoja twarz brzmi znajomo”

000HMYEB8Q36ML4S-C303.jpg
Fot. Twoja twarz brzmi znajomo 19

Przy Drake'u przeszło, przy Kendricku już nie. Wygląda na to, że to mogły być ostatnie malowanki w Twoja twarz brzmi znajomo.

Przypominamy – 1 września w Polsacie ruszył 19. sezon Twoja twarz brzmi znajomo. Drugi odcinek wygrał Kuba Szmajkowski, który z pomalowaną na ciemno twarzą przewinął HUMBLE. Kendricka Lamara, ale oprócz niego w programie wystąpiła też Pola Gonciarz jako Beyonce – również z przyciemnioną skórą. O tym, o co chodzi w kontrowersjach wokół tzw. blackface wiadomo już od dawna, dlatego nie ma sensu znowu się rozpisywać. Osobliwe, że w 2023 roku są jeszcze programy, gdzie producenci są z tym OK.

Ale po tym, jak o pomalowanym Szmajkowskim zaczęły rozpisywać się światowe media (największy rozgłos wywołał artykuł Guardiana), głos zabrali przedstawiciele wlaściciela producenta programu, firmy Banijay (w jej skład wchodzi producent Twoja twarz brzmi znajomo, Endemol Shine Polska). I potępili występy Szmajkowskiego oraz Gonciarz. Banijay potępia lokalny sposób wydania „Twoja twarz brzmi znajomo” przez Endemol Shine Polska, który jest sprzeczny z globalnymi wartościami naszej grupypowiedział jeden z przedstawicieli Banijay w rozmowie z Variety.

Zabawne, że dopiero teraz – program jest emitowany na Polsacie od 2014 roku, a przez ten czas przez scenę zdążył już przewinąć się m.in. polski Drake czy polski 50 Cent. Trzeba było dopiero pohukiwań Guardiana i innych serwisów, żeby ludzie z Banijay zrozumieli, że jednak nie jest OK. Chyba że dopiero teraz dowiedzieli się o tym, co wyrabia się w polskiej telewizji. Tak czy inaczej – wygląda nam to na koniec blackface'ów w Twoja twarz brzmi znajomo, To przypomnijcie sobie jeszcze 10 najgłośniejszych raperskich wykonów w historii programu.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.
Komentarze 0