Nowe murale w Warszawie. W każdym z nich znajduje się... ukryta galeria zdjęć

Parkingowa - Converse Making of [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-19.jpg
fot. Michał Dziurkowski

Projekt jest częścią aktywacji Converse Create Next. O co w niej chodzi i jak połączono murale z galerią?

Znajdziecie je w centrum – przy Parkingowej 21 oraz Smolnej 15. Oba zawierają w sobie ukrytą galerię zdjęć, którą można obejrzeć poprzez użycie specjalnego filtru Converse; wystarczy wejść na IG @converse.polska, kliknąć w zakładkę z filtrami, a następnie wybrać Create Next Mural. Później pozostaje już tylko skierowanie filtra na mural i podziwianie wirtualnej galerii, która została stworzona przez grupę czterech All Starsów we współpracy z fotografem Karolem Grygorukiem.

Karol Grygoruk - [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-2.jpg
Karol Grygoruk fot. Michał Dziurkowski

Kolejna grupa współtworzyła murale razem ze streetartowcem Noriakim. Ten przy Parkingowej ma miejsce, w które przechodzący mogą się wkomponować i zrobić sobie zdjęcie. Znajduje się na nim QR Code, przy którego użyciu można otworzyć instagramowy filtr do twarzy, zmieniający nas w... kwiat. Z kolei analogiczny QR Code na Smolnej pomoże wam pobrać specjalnego zina, stworzonego przy współpracy z Kasią Golą (GeekGoesChic). Magazyn jest dystrybuowany tylko digitalowo i – w nawiązaniu do tradycji papierowych zinów – przekazywany wirtualnie z rąk do rąk, przy użyciu specjalnego linku, wysyłanego na instagramowych DM-ach. I tak, przy nim pracowali jeszcze inni All Starsi.

Kasia Gola - [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-1.jpg
Kasia Gola, fot. Michał Dziurkowski

Noriaki - [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-2.jpg
Noriaki, fot. Michał Dziurkowski

Wszystkie te działania wchodzą w skład kampanii Create Next, czyli globalnej inicjatywy Converse, która łączy młodych ludzi, motywując tych, którzy korzystają z kreatywności, do zmiany świata na lokalnym poziomie. Aktywacja Converse Create Next została stworzona we współpracy z grupą All Stars (czyli zdolnymi przedstawicieli gen Z współpracującymi z Converse), którzy podczas debaty wskazali temat kampanii, który chcieliby poruszyć i jest szczególnie ważny dla ich pokolenia. Ten temat to Ciągle kwitnę zamiast zrywać. Dlaczego akurat taki pomysł? Genzeci chcą pokazać, że każde, nawet małe, lokalne działanie, może pociągnąć za sobą szereg ludzi. I jeszcze więcej zmian.

Parkingowa - Converse Making of [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-2.jpg
fot. Michał Dziurkowski

Wspominaliśmy w tekście o All Starsach, którzy wspólnie z mentorami – Kasią, Karolem i Noriakim – przygotowali prace. Tylko kim oni właściwie są? To przedstawiciele Generacji Z, którzy stale współpracują z marką Converse; młodzi, kreatywni, z pasją, którą przekuwają w sposób na życie. Poznajcie tych, którzy działali przy Converse Create Next. Za mural odpowiadali ilustratorzy, graficy, artystyczne wolne duchy: @karolinagozdz, @acuoms, @bartecky_ i @jankusmirski. Wystawa to – jak można się domyśleć – dzieło młodych fotografów. Są nimi @magdalenaapaul, @jackowska.karolina, @hieniek i @w0jtazzz. A manifest i zin przygotowali artyści i designerzy: @samadhi.vera, @anyayasynska, @rozalia_ch, @zzzietek i @mvkolaj.a.

ania1.jpg

bartecky.jpg

hieniek.jpg

janek1.jpg

karolina_1.jpg

karolina1.jpg

Magda - [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-2.jpg

mikolaj1.jpg

milka1.jpg

Miłka - [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-3.jpg

rozalia1.jpg

weronika1.jpg

wojtek1.jpg

zuzanna1.jpg

tekst powstał przy współpracy z marką Converse

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.