Nowy Bałagane, płyta-niespodzianka od Hodaka. Co słychać w polskim rapie po weekendzie?

Zobacz również:6 polskich raperów, którzy naprawdę sporo klną w swoich tekstach
kaz.jpg

Polskim raperom nie było łatwo ogłaszać ostatnio nowe projekty, w social mediach liczyło się tylko hot16challenge2. Dopiero teraz, gdy o akcji jest odrobinę ciszej, można rozpocząć rzucanie singlami i zapowiedziami nowych krążków. Te najważniejsze z przestrzeni weekendu postanowiliśmy zebrać dla was w jednym miejscu.

Na pierwszej linii mamy nowy numer Kaza Bałagane. Gościnną zwrotkę do Zegara dołożył Kabe, co było zresztą wiadomo od jakiegoś czasu. Dostaliśmy od jeden z tych bardziej ulicznych spośród jego numerów, krążący wokół starannie ukrywanej przed publiką tożsamości i przeszłości Bałagana. Całość okraszono klipem prześmiewczo nawiązującym do przeszukania samochodu przez policję antynarkotykową. Czekamy na kolejne single, przecież cały blok czeka kiedy Kaz wróci.

Pojawił się także nowy numer od Przemka Fergusona, zapowiadający płytę Dobre Ryje EP. Jedno z największych odkryć #hot16challenge2, człowiek nominowany przez samego Matę postanowił w numerze Main ponownie zaprezentować swoje braggowe skille, podkreślając swoją niezależność i dążenie do sukcesu bez pomocy mainstreamowych graczy czy wytwórni. Podejście bardzo przypomina nam to, co reprezentował Eripe parę dobrych lat temu. Zdecydowanie jest na czym zawiesić ucho.

Cały nowy krążek niespodziewanie udostępnił dziś o północy Hodak - we współpracy z Miroffem. Płyta zapach zimy i papierosów wskoczyła na streamingi bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi i wygląda na to, że jest bardzo klimatycznym, chilloutowym projektem. Po pierwszym, szybkim odsłuchu – spotkanie pomiędzy Otsochodzi ze Slamu i Taco z Trójkąta Warszawskiego – oczywiście bez kalkowania. Na featach Miły Atz, Marceli Bober, Skip oraz CatchUp. Takie niespodzianki bardzo lubimy, a gospodarz powoli wyrasta na jednego z bardziej progresujących raperów w 2020 roku. Samego Hodaka będziecie mogli usłyszeć dziś wieczorem na antenie newonce.radio, gdzie będzie gościem audycji Sajko Radio!

Last but not least – spod grubej warstwy kurzu wynurza się powoli Bisz. Raper w rozmowie z Yurkoskim zapowiedział nową płytę robioną z jednym producentem, z którym podobno wcześniej współpracował. Krążek ma być utrzymany w starych klimatach, lecz na nowoczesnych bitach. Nic więcej jeszcze nie wiadomo, ślina przynosi na język tylko i wyłącznie powracający żart o Technikolorze z Laikiem i Elhuaną. To chyba jednak wciąż nie to. Więcej informacji pojawi się wkrótce.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.