NPC, ale to real life. Para z Polski podbiła świat, udając, że żyjemy w symulacji

NPC Loczniki TikTok

Niedawno wykorzystywano ten termin jako obelgę na politycznych oponentów. Dziś – za sprawą m.in. duetu tancerskiego z Polski – to nazwa jednego z gorętszych trendów na TikToku. Dlaczego ludzi tak fascynuje hashtag NPC? I czy to zjawisko ma szansę zostać z nami na dłużej?

Będę grał w grę. Dziś to nie tylko znany cytat, ale jednocześnie powszechny – i nieco wyświechtany – zwrot. W momencie premiery youtube’owego klasyka, z którego pochodzi to zdanie – będące odpowiedzią na sylwestrowe plany – wypowiadający je bohater mógł jawić się przegrywem. Mniejsza o to, że cedził te słowa z wyraźną ironią podszytą irytacją. Pasja do gamingu, choć kilkanaście lat temu już bardzo powszechna i oswojona, przypisywana była głównie nolife’om. Truizmem byłoby powiedzieć, że to się zmieniło. Namiętne oddawanie się grom to już nie zajawka kojarzona z piwniczakami. To naturalna część lajfstajlu raperów, influencerów i innych ludzi będących na świeczniku – także tych prowadzących imprezowy styl życia. I nawet gdyby oznajmili oni światu, że w sylwestrową noc będą przechodzić Tomb Raider, mniej osób odważyłoby się zinterpretować to jako życiowe niepowodzenie.

Podziel się lub zapisz
Pisze o memach, trendach internetowych i popkulturze. Współpracuje głównie z serwisami lajfstajlowymi oraz muzycznymi. Wydał książkę poetycką „Pamiętnik z powstania” (2013). Pracuje jako copywriter.
Komentarze 0