Ostatnio mówi się o nim coraz więcej, no to sprawdzamy - kim właściwie jest fukaJ?

fukaj.jpg

Każdy narzeka na 2020, kurwa weź przestań / Wytatuuje sobie tę liczbę na rękach, chyba się nie dziwisz – zaczyna swoją zwrotkę w akcji hot16challenge2 fukaJ. I faktycznie zupełnie mu się nie dziwimy.

Mamy tutaj do czynienia z jednym z najbardziej hajpowanych newcomerów i człowiekiem, który Hot16Challenge zawdzięcza prawdopodobnie największy procentowy przyrost fanów spośród wszystkich, którzy wzięli w tym udział. Postanowiliśmy naświetlić wam tego młodego zawodnika i przy okazji spytać go o to, jak czuje się po ostatnich, dość szalonych dla jego kariery tygodniach.

Jak to się właściwie zaczęło? W pierwszych dniach pandemii Mata postanowił, dla zabicia czasu, zorganizować live’y na YouTube. W trakcie streamów zbierał też donate’y, dzięki którym można było podrzucić mu swój kawałek do odsłuchu dokonywanego w towarzystwie widzów. Właśnie od takiej wpłaty zaczęła się przepustka do kariery dla fukaJa:

Generalnie nie wiem jak, ale wytworzyła się opinia, że jakiś mój koleżka wysłał donate za 3zł, bo wpłaciłem 20zł samemu. Ciężko to nazwać jakąś wielce zaplanowana akcją marketingową. Usłyszałem od przyjaciółki, że Mata robi takie live’y i pomyślałem - czemu by nie wysłać. Po jego ocenie byłem bardzo szczęśliwy i strasznie podekscytowany, od razu chwaląc się każdemu ze znajomych.

Trudno się dziwić ekscytacji, biorąc pod uwagę, że sam shot z live’a Maty, na którym słucha kawałku fukaJa, obejrzało już prawie pół miliona osób, a podrzucony przez niego numer owoce z poziomu kilku tysięcy wyświetleń urósł do prawie siedmiuset kafli i spodziewamy się, że niedługo pęknie mu bańka.

Braggowy numer, jeden z pięciu obecnych na youtube’owym kanale fukaJa, szybko zaliczył gigantyczny skok wyświetleń. Krótka przewózka na zremixowanym bicie do numeru 435 Tylera, the Creatora, undergroundowy klip z motywem bujania się z ziomkami po mieście, okraszony sprytnym follow-upem do Kwiatu Polskiej Młodzieży Bedoesa. Efekt? Prezentacja skilli i przede wszystkim własnego stylu newcomera ze szczecińskich Gumieniec, czego sam zainteresowany jest w pełni świadomy.

Uważam, że owoce były idealnym wyborem, ponieważ są bardzo przyjemne w odsłuchu i stosunkowo krótkie. Co prawda myślę, że inne moje rzeczy są lepsze, ale na takie zaprezentowanie się na live nie było lepszej opcji - opowiada.

Na tym jednak nie zakończył się rollercoaster. Okazało się bowiem, że w ramach drugiej części akcji hot16challenge do nagrania swojej zwrotki nominował go Quebonafide. Quebo bardzo lubi sprawdzać tony rzeczy z polskiego podziemia i w pewnym momencie dość mocno promował niektóre odkrycia za pośrednictwem swoich social mediów. FukaJ oczywiście odpowiedział i położył bardzo udaną zwrotkę podsumowującą ostatnie tygodnie swojego życia, samemu nominując Que do nagrywki solo. Cała akcja z nominacją nie była w żaden sposób zaplanowana ani uzgadniana, najpopularniejszy raper w Polsce najzwyczajniej zajarał się twórczością młodego szczecinianina. Co na to fukaJ?

Leżałem w łóżku oglądając jakieś bzdury, gdy nagle dostałem wiadomość od obcej osoby na insta o treści „JA PIERDOLE”. Po czym znów kolejna wiadomość od obcego człowieka „O KURWA”. I zaraz trzecia „QUE NOMINOWAŁ CIĘ DO HOT16CHALLENGE”. Nie zdążyłem nawet zobaczyć tego nagrania, bo momentalnie dostałem milion powiadomień. Mój telefon ustawiony na wibracje zaczął napierdalać sprint po biurku.

Czy za chwilę po fukaJa sięgnie jakiś większy label. Sam zainteresowany nie podawał nam jednak na razie żadnych szczegółów dotyczących ewentualnych rozmów. Cały czas to w pewnym stopniu przetrawiam, bo wszystko zadziało się naprawdę bardzo szybko. Nie przypuszczałem, że moje życie może się tak zmienić w przeciągu tygodnia czy dwóch. Pomimo tego całego szoku staram się zachować spokój, nie podejmować pochopnych decyzji i podchodzić do wszystkiego z chłodną głową - powiedział nam fukaJ.

Podziel się lub zapisz
Autor tekstów, których tematyka krąży wokół wydarzeń popkulturowych - również tych w cyberprzestrzeni, czyli dotyczących premier najnowszych gier i wydarzeń ze świata esportu.