Parę słów o tym, dlaczego newonce.bar diametralnie zmienił swój wygląd

cover.jpg
fot. Marcin Oliva

Trochę jakby wejść do środka komiksu. Czy tak już będzie zawsze? Nie, tylko przez miesiąc z okładem. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia newonce.bar w nowej skórze, zanim znowu ją zmienimy.

Parę tygodni temu bohaterem jednego z naszych tekstów był Joshua Vides, kalifornijski grafik, który współpracował z marką Ballantine's, a efektem tych działań jest wyjątkowa, czarno-biała butelka. Niby czasy filmów czy grafik, które są utrzymane tylko w tych dwóch kolorach mamy już za sobą, a jednak zestawienie czerni i bieli dało zupełnie nową twarz znanej na cały świat butelce złotego trunku.

2.jpg

Monochromatyczne szkice Videsa mają w sobie wiele ze sztuki ulicznej. Twórca przenosi komiksową stylówę do świata rzeczywistego i nadaje mu zupełnie odmienny, wyjątkowy wizerunek. Amerykanin poddawał już transformacjom znaki drogowe, budki telefoniczne czy samochody. Jednak największy rozgłos przyniosła mu customizacja sneakersów, które nie umknęły uwadze samego LeBrona Jamesa - pisaliśmy w tekście, przedstawiającym sylwetkę Videsa. I dokładnie tak wygląda newonce.bar. Pierwszy wieczór w nowej przestrzeni Ballantine’s x Joshua Vides pop-up w newonce.bar odbył się 29 maja. Jak było? Grali Spisek1 i Phunk'Ill, do tego czarno-biała pizza od Pizza Boyz, czarno-białe donuty od Ciastek z kremem, a to był dopiero początek atrakcji...

Miesiąc w czarno-białym barze to także weekendy dla ciała i dla ducha. Dosłownie. W piątki i soboty będą odbywać się DJ sety, a dodatkowo soboty są przeznaczone na warsztaty. Konkretnie: robienia czarno-białych koktajli (12 czerwca), DJ-skie (19 czerwca) i sitodruku (26 czerwca). Impreza zamknięcia odbędzie się 2 lipca. Przez cały miesiąc nasza karta jest też wzbogacona o czarno-białe drinki.

1.jpg

O ile newonce.bar był zawsze wdzięcznym obiektem do zdjęć, o tyle teraz, jako Ballantine’s x Joshua Vides pop-up w newonce.bar, jest jeszcze wdzięczniejszy. Szczególnym wzięciem cieszyły się ustawione jeden na drugim telewizory, ale całościowo wyglądamy jak kadr z komiksu Videsa. Aha, co szczególnie dla nas przyjemne - Joshua Vides zaprojektował każdy element pop-upu. Łatwo nie było (hej, Joshua, wyobraź sobie przeszklony bar w samym sercu socrealistycznego budynku...), ale efekt jest bardziej niż satysfakcjonujący. Przekonajcie się sami - jesteśmy otwarci siedem dni w tygodniu.

Jak śpiewał klasyk - twój normalny dzień, zawsze black and white. I tak też będzie do lipca z nami.

tekst powstał przy współpracy z Ballantine's

fot. Marcin Oliva Soto

foten.jpg

6.jpg

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.