Poczet atencjuszy polskich, czyli plaga celebrytów, którzy udają, że są ekspertami od wszystkiego

pseudoeksperci.jpg

Żyjemy w kraju, w którym Wujek Samo Zło robi w telewizji publicznej za eksperta od geopolityki, a Macademian Girl, by pomóc kobiecie, która leczy się ze stanów lękowych, tłucze w jakiś bęben na oczach milionów widzów. Ale nie martwcie się, bo gdzie indziej wygląda to podobnie.

Pamiętajmy, że Królewiec, Kaliningrad to jest miejsce, w którym jest bardzo dużo żołnierzy, bardzo dużo sprzętu wojskowego, i te sankcje powinny być bardzo ścisłe, trzeba ich przestrzegać, przecież z tego Kaliningradu do Warszawy jest bardzo blisko – przekonywał na antenie TVP Info Wujek Samo Zło. Głupie? No nie. Natomiast są to mądrości, którymi możecie zabłysnąć w towarzystwie, jeśli macie minimum jakiejkolwiek wiedzy ogólnej o świecie, ale już od eksperta czy komentatora wymaga się o wiele głębszych analiz. Nawet jeśli specyfika programu, w którym występuje, daje mu jedynie parę minut na wypowiedź.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.
Komentarze 0