Podoba mi się twój samochód, czym się zajmujesz? - zapytał Daniel Mac i rozkręcił karierę na TikToku

Zobacz również:Niebezpieczny challenge na TikToku. Jego uczestnicy... przedawkowują lek na alergię
daniel mac.jpg
Instagram

O zarobkach się nie rozmawia? Daniel Mac zadaje pytanie, które ciśnie się na usta każdemu, kto widzi kierowcę za kółkiem drogiego samochodu. TikToker zgarnia miliony wyświetleń za to, że pyta ludzi w luksusowych autach, czym się zajmują. Bo… czemu nie?

7,5 mln obserwujących na TikToku, 656 tys. followersów na Instagramie i 138 tys. subskrypcji na YouTube - taką popularnością na ten moment cieszy się pochodzący z Teksasu Daniel Mac, który zaczął nagrywać krótkie filmiki we wrześniu zeszłego roku.

Treści 23-latka w zdecydowanej większości dotyczą tego samego: pytania kierowców najdroższych samochodów świata o to, czym się zajmują. Filmiki nagrywa głównie w Dallas i Highland Park w Teksasie - jednym z najbogatszych miast w Stanach Zjednoczonych, gdzie średnia cena domu wynosi ponad 1,2 mln dolarów. To tu Daniel Mac przeprowadził się kilka miesięcy przed założeniem konta na TikToku z rodzinnego Tucson w stanie Arizona, aby podjąć pracę w usługach finansowych.

Reakcje i odpowiedzi są zróżnicowane, choć wiele z nich zaczyna się od: O, to ty jesteś tym TikTokerem? Wśród napotkanych przez Daniela Maca kierowców znaleźli się między innymi youtuberzy, agenci nieruchomości, lekarze, inwestorzy, prawnicy czy programiści - od nauczyciela aż po dyrektora finansowego OnlyFans. Niektórzy odpowiadają żartobliwie (a może nie?), że są dilerami, mają bogatych mężów albo robią jak najmniej tylko mogą.

TikToker zaczepia tylko tych, którzy podjeżdżają z piskiem opon i rykiem silnika lśniącymi Ferrari, Lamborghini czy jednym z zaledwie 500 modeli Bugatti na całym świecie, ale nigdy nie pyta o same samochody: chce jedynie wiedzieć, jaki jest zawód ich kierowców, że mogą sobie na taki pozwolić. Wymiana zdań trwa zaledwie kilka sekund, dlatego content Daniela Maca idealnie sprawdza się na TikToku, gdzie jego do tej pory najpopularniejsze wideo ma niecałe 50 millionów odtworzeń.

Daniel Macdonald czasami pyta kierowców, czy poszli na studia lub jaka była ich pierwsza praca. Te filmy, które cieszą się największą popularnością często mają kolejne części, jak chociażby tour po luksusowym jachcie czy willi w Los Angeles. W jednym z wywiadów Mac przyznał, że kilkukrotnie otrzymał wizytówki od osób, którzy docenili jego pomysł na content w sieci, a jeden miliarder zaprosił go nawet na przyjęcie bożonarodzeniowe. Jego wymarzone auto? 488 Ferrari Pista, choć jak sam przyznaje, nie jest znawcą samochodów i na początku miał problemy z rozpoznawaniem niektórych modeli.

Jak można domyślić się po jego najnowszych filmikach, Daniel Mac planuje rozszerzyć swoją działalność o zwiedzanie luksusowych rezydencji. Ułatwić ma mu to stale rosnąca popularność - ci, którzy znają jego zasięgi często proponują mu przejażdżkę samochodem czy pokazanie innych samochodów. A później być może tour po domach gwiazd? Jak widać, contentu nie brakuje - czekamy na nowości.

Podziel się lub zapisz
Jedyna dziewczyna w redakcji newonce.net i najmłodszy członek niuansowej ekipy. Pisze o modzie i serialach, ale nie stroni też od zagranicznego rapu.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.