Polski producent na projekcie Snoop Dogga i Ice Cube’a. „Dowiedziałem się o tym przypadkowo”

maxresdefault.jpg
Fot. Teledysk: MOUNT WESTMORE, Snoop Dogg, Ice Cube, E-40, Too $hort - Activated (YouTube)

To jednak nie koniec historii. Wszystko wskazuje na to, że Chris Carson został… okradziony ze swojego bitu.

Polscy producenci coraz częściej pojawiają się na zagranicznych projektach. Jak pisaliśmy niedawno, Hvll współpracował z Meek Millem, Dummybeatz z Polo G, Wxrrior z Fivio Foreignem, a na nowej płycie Lil Mabu, która wyszła w piątek, słyszymy produkcję Wavytheproducer. Jednak nie tylko młodzi beatmakerzy łapią kontakt z międzynarodowymi gwiazdami.

Chris Carson – znany między innymi ze wspólnego albumu z Paluchem Made in Heaven, autor bitów do Hype czy Ciuchy, kobiety Quebonafide – poinformował, że jego produkcja znalazła się na projekcie rapowych weteranów ze Stanów Zjednoczonych.

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 i Too $hort na moim bicie? Wczoraj się dowiedziałem zupełnie przypadkowo, że to się stało jakiś czas temu – napisał na Facebooku. Chodzi o wydany 2022 roku kawałek Activated, do którego podkład zrobił właśnie Carson. Problem w tym, że oficjalny producent utworu nie poinformował Polaka, że skorzystał z jego pracy. Beat zamieściłem parę lat wstecz do construction kitu. „Producent” utworu kompletnie niczego nie zmienił – wyjaśniał Carson, dodając, że rusza z czyszczeniem creditsów.

Polscy słuchacze momentalnie zareagowali, domagając się w komentarzach na YouTube wyjaśnienia sytuacji i podpisania Chrisa Carsona pod singlem. Ten jednak zwrócił się do fanów, prosząc o ograniczenie negatywnych emocji: Niech ludzie aż tak tam nie wjeżdżają, bo nie ma takiej potrzeby. Ja chcę to po ludzku załatwić.

Przy okazji Chris Carson zdradził, że jeszcze w tym roku wyjdzie jego wspólny album ze Słoniem. U mnie cały czas coś się dzieje. Nad różnymi rzeczami sobie w spokoju i ciszy pracuję.

Sprawdź także:

9 polskich producentów, którzy zrobili beaty dla czołówki zagranicznego rapu

Znany amerykański artysta rapuje w nowym singlu o… polskim jazzie

Nie unikniesz STRATY. Hades, Kosi i 2K88 łączą siły w celu… obniżenia zasięgów

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!