Prototyp Nike Air Yeezy 1 może stać się najdroższą parą sneakersów w historii

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
Kanye West Grammy
fot. Kevin Winter/Getty Images

Kanye West nie może zaznać medialnego spokoju. A to wybory prezydenckie, a to rozwód z Kim Kardashian, a to przesuwana nieustannie premiera albumu i nadchodzący serial dokumentalny dla Netfliksa.

Do wydarzeń zajmujących głowę Ye - oraz zapełniających feedy użytkowników, interesujących się nie tylko popkulturą - dołącza kolejne. Jak informuje dom aukcyjny Sotheby’s, na jedną z licytacji trafią ikoniczne buty Westa. Mowa o prototypowym modelu Nike Air Yeezy 1 z 2008 roku, który zapoczątkował krótką, ale owocną współpracę rapera z amerykańską firmą. W tych właśnie butach autor Yeezusa wystąpił na 50. rozdaniu nagród Grammy, gdzie wykonał na żywo dwa utwory: Hey Mama i Stronger.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w prywatnej aukcji będą mogli powalczyć o buty w dniach 16-21 kwietnia. Sotheby’s spodziewa się, że ostateczna kwota, jaką szczęśliwy zdobywca/zdobywczyni wyłoży za sneakersy, przekroczy 1 milion dolarów. Jeśli tak się stanie, buty Kanye Westa staną się najdroższą sprzedaną parą w historii. W 2020 roku ten sam dom aukcyjny sprzedał pierwsze Air Jordany, w których oczywiście grał Michael Jordan, za kwotę 560 tys. dolarów. Tym razem Sotheby’s spodziewa się dwukrotnie wyższej ceny.

Współpraca Nike i Westa była w tamtym czasie pionierską sprawą i na dobre zapoczątkowała collabo pomiędzy markami sportowymi a artystami, co obecnie dzieje się już na porządku dziennym. Był to też początek modowego imperium rapera - wartość sneakersowego oddziału brandu Yeezy wyniosła w ubiegłym roku 1,7 miliarda dolarów.

Kanye West

Kanye West

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.