Rapowy Top Wszech Czasów vol. 3: swoje ulubione utwory wybiera Lech Podhalicz

Zobacz również:Nas wydał nowy album, a my przyglądamy się, jak weterani radzą sobie z powrotami
CelebritiSnoop Dogg Jay Zes at Game 4 of the NBA Finals with the Los Angeles Lakers and the New Jersey Nets
fot. KMazur/Getty Images

Już w najbliższy czwartek - 31 stycznia - na antenie newonce.radio odbędzie się trzeci Rapowy Top Wszech Czasów, a my wciąż czekamy na wasze głosy, które można oddawać na dedykowanej stronie.

Na koniec redakcyjnych zestawień leci topka od Lecha Podhalicza. Zanim sprawdzicie, co nasz redaktor umieścił w gronie swoich ulubionych hip-hopowych tracków, zerknijcie na poprzednie, gdzie dyszki wybierali Karina Lachmirowicz, Jacek Sobczyński i Marek Fall.

A teraz przejdźmy do meritum i zaliczmy trochę nostalgicznych powrotów do czasów podstawówki i liceum, a trochę niuskulowego grania, które szturmem przedarło się do rapowego leksykonu.

1
21 Savage feat. J.Cole - A Lot

Święta AD 2018 zrobił mi singiel 21 Savage’a znajdujący się w ścisłej czołówce jego artystycznych dokonań. Numer tak znakomity, że amerykańskie władze postanowiły w ramach zadośćuczynienia wnioskować o deportację urodzonego w Londynie rapera. Jak często katowałem ten utwór w przeciągu ostatnich 24 miesięcy? A Lot.

21 Savage

21 Savage

2
Dizzee Rascal - I Luv U

Obskurna perkusja, surowy minimalistyczny bit i pyskata nawijka Dizzee Rascala, który napisał I Luv U mając zaledwie 16 lat. Kamień milowy w historii brytyjskiego grime’u i pozycja obowiązkowa, jak jarzynowa na polskim świątecznym stole.

Dizzee Rascal

Dizzee Rascal

3
Drake feat. Rihanna - Take Care

W 2012 osiągnąłem pełnoletność, a Take Care towarzyszyło mi w co najmniej kilku nastoletnich dramach. Charakterystyczny sampelek z Jamiego xx pięknie nam ozdobił tę zmysłową miłosną balladę. Drugi - zaraz po Work - najlepszy track tego ikonicznego duetu.

Drake

Drake

4
Future - Mask Off

Współczesny bluesman w martyrologicznej balladzie przesiąkniętej molly. Przełomowy moment w karierze Future’a i jego singlowe opus magnum. Tylko wciąż nie wiadomo, czy klip jest apokaliptyczną wizją pełną artyzmu, czy jednak chamską reklamą Bentleya.

Future

Future

5
Jay-Z - Hard Knock Life

Backstreet Boys - Everybody, Lou Bega - Mambo No. 5 (A Little Bit of...), Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee), Linkin Park - Papercut, do tego Jay-Z rapujący o podwórkowym życiu i szkolna dyskoteka więcej niż udana.

Jay-Z

Jay-Z

6
Kendrick Lamar - Swimming Pools (Drank)

Przykład perfekcyjnego storytellingu i filmowej narracji. Jak w maksymalnie przebojowy sposób nawinąć o bolesnym upadku spowodowanym alkoholowymi ekscesami, czyli numer, od którego zaczęła się moja fascynacja Kendrickiem Lamarem.

Kendrick Lamar

Kendrick Lamar

7
Stormzy - Big For Your Boots

Stormzy wchodzi do sali tronowej i mówi, że Skepta może już iść do domu. I've been killing it, new king.

Stormzy

Stormzy

8
Tyler, The Creator - Yonkers

Najlepszy Tyler sprzed ery nagrzanego kalifornijskim słońcem r’n’b rapu spod znaku Flower Boy. Muzyczny bad trip, niewygodne tematy i wyśmiewający najntisowy conscious rap bit zrobiony w 8 minut. Pan Tyler.

Tyler, The Creator

Tyler, The Creator

9
Warren G feat. Nate Dogg - Regulate

G-funkowa esencja, w której luz zachodniego wybrzeża wymieszany jest z gangsterską przewózką w idealnie wyważonych proporcjach. Regulate nie trąci myszką i nadal robi robotę, niezależnie od tego, czy jest to posiadówka ze znajomymi, czy nocny crusing po mieście. Warren jest G O Ś Ć.

Warren G

Warren G

10
Young Thug feat. Travis Scott - Pick Up The Phone

Pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest to szczytowe osiągnięcie wczesnej ery Travisa Scotta i dowód na to, że nikt w progresywny trap, jak Thugger. A melodyjny bit Vinylza absolutny instant classic niczym Still Dre.

Travis Scott

Travis Scott

Podziel się lub zapisz
Najbardziej jara go to, co odkrywcze i eksperymentalne, czy to w muzyce, czy w kinie, czy w gamingu. Redaktor newonce.net i prowadzący autorską audycję KOLEKCJE w newonce.radio.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.