Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie

Zobacz również:Ekipa newonce.radio współtworzyła słuchowisko! Nazywa się Topiel: Dom w głębi lasu i powstało dla Storytel
koszulki-2.jpg

Dzięki specjalnemu, crossoverowemu odcinkowi audycji La Polemica, Dominik Piechota z redakcji newonce.sport i Kuba Skalski z newonce.net wjeżdżają w świat boiskowej mody.

Chcielibyście dowiedzieć się, dlaczego koszulki reprezentacji Nigerii z ostatnich Mistrzostw Świata noszą nazwę Naija? A może ciekawi was, jaka piłkarska drużyna miała na trykotach logo Motorhead? Jaka reprezentacja nosiła na strojach pattern, którego w okolicach międzywojnia korzystała słynna Coco Chanel? My też byliśmy ciekawi historii, jakie kryją się za designem niektórych strojów, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do naszych kolegów ze sportu.

Dzięki temu powstał pomysł, by wspólnie zebrać wszystkie najciekawsze, najbardziej nostalgiczne historie, jakie kryją się za wieloma strojami. Kuba Skalski z naszej redakcji wpadł na audycję La Polemica Dominika Piechoty w newonce.radio i wspólnie dokonali selekcji. Na wstępie trzeba zaznaczyć  – nie jest to ranking najładniejszych, najlepszych czy najrzadszych koszulek. Wybraliśmy takie, które kryją w sobie nawiązania, dłuższe historie, które powstały w ciekawych okolicznościach bądź - tak jak koszulka Celticu z sezonu 05/06 - kojarzą nam się pozytywnie i nostalgicznie. Było o czym rozmawiać, a w swojej podróży przelecieliśmy od Bhutanu do Neapolu. Rozstrzał czasowy także był przeogromny.

Ponieważ na audycji nie było możliwości szybkiej wizualizacji tego, o której koszulce jest aktualnie mowa, wyciągamy dłoń do tych, którzy jeszcze nie mieli okazji google'ować wszystkich wyborów. Wszystkie koszulki, o których podczas audycji opowiadał Kuba, widoczne są na grafice tytułowej. Oczywiście pojawiło się ich dużo, dużo więcej, ta lista to jednak trzon. Posłuchajcie!

Co poza tym? Powiedzieliśmy sobie o obecnym rynku koszulek piłkarskich oraz jego odrodzeniu. Wspomnieliśmy cudowny turniej, pełen przepięknych trykotów, jakim były Mistrzostwa Świata w 1998 roku. Rozstrzygnęliśmy też, czy w Polsce jest już moda na chodzenie w koszulkach klubów innych niż rodzime, a jeżeli nie, to kiedy się pojawi. To chyba idealna opcja na czas zapowiedzi nowych wdzianek na nadchodzący sezon. I dobra przystawka przed dzisiejszym powrotem turniejów klubowych UEFA.

Jeszcze jedno – z okazji tego wspaniałego crossoveru pozwolimy sobie użyć gifa, którego zawsze chcieliśmy wkleić z takiej okazji.

5fe64c9b-db0d-4663-9cb8-0d343317e8adtext.gif
Podziel się lub zapisz
Autor tekstów, których tematyka krąży wokół wydarzeń popkulturowych - również tych w cyberprzestrzeni, czyli dotyczących premier najnowszych gier i wydarzeń ze świata esportu.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.