Ridley Scott potwierdza: powstaną serialowe wersje „Obcego” i „Blade Runnera”

obcy.jpeg
fot. archiwum dystrybutora

Życie zaczyna się po 80-tce. Ridley Scott, człowiek z rocznika 1937 (!), właśnie wpuścił do kin Ostatni pojedynek, za moment obejrzymy Dom Gucci, 2022 to prace nad drugim Gladiatorem i Kitbag, czyli filmem o Napoleonie Bonaparte, a jakby tego było mało...

Jakby tego było mało, Scott potwierdził na antenie BBC, że powstaną serialowe spin-offy Obcego i Blade Runnera. Odcinki pilotowe są już napisane.

On sam nie będzie showrunnerem. Tę funkcję w Obcym będzie pełnił Noah Hawley (scenarzysta Fargo i Legionu). Blade Runner? Tu nazwiska jeszcze nie znamy. Zresztą ten projekt znajduje się dopiero na wstępnych etapach produkcji; Scott podkreślił, że gotowy jest skrypt pilota oraz kompletny zarys całej fabuły dziesięciogodzinnej produkcji. Nie wiadomo jednak, na jakiej platformie pojawi się serialowy Blade Runner, ale można się spodziewać, że walka o ten tytuł będzie zażarta. Nieco inaczej jest w przypadku Obcego, który - to już pewne - został wykupiony przez FX. Produkcje tego kanału pojawiają się online'owo za pośrednictwem platformy Hulu. Wiadomo też, że seria będzie liczyć 8 do 10 odcinków.

Filmowa seria o Obcym liczy sześć tytułów. Za pierwszy (Obcy: 8. pasażer Nostromo), piąty (Prometeusz) i szósty (Obcy: Przymierze) odpowiada Ridley Scott. Autorem części drugiej jest James Cameron, trzeciej David Fincher a czwartej Jean-Pierre Jeunet. W przypadku Blade Runnera mamy oryginał z roku 1982 - również w reżyserii Scotta - oraz Blade Runnera 2049 sprzed czterech lat; tam za kamerą stanął Denis Villeneuve. Obie serie to klasyki nie tylko sci-fi, ale i kina w ogóle, stąd wiadomość o serialowych spin-offach jest elektryzująca. Oczywiście - więcej seriali na bazie kinowych hitów nie udało się niż udało, ale tu może być inaczej, zwłaszcza że Scott bierze udział w produkcji obu tytułów.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.