„Sadza 2”? Zapytaliśmy 1988 o kontynuację współpracy z Moniką Brodką

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Brodka

Ciężko powiedzieć tak naprawdę, co wyjdzie pierwsze. Działam na wielu frontach jak zwykle – mówi producent, który w ubiegłym roku dostarczył znakomitą Ruletę i odpowiadał za brzmienie Sadzy Brodki. 1988 złapaliśmy na backstage’u festiwalu 3ERA w Gdańsku.

Oprócz tego, że gram cały sezon koncertów z Moniką, teraz głównie koncentruję się na solowym projekcie instrumentalnym – odpowiada 88 zapytany o plany na najbliższy czas. Biorąc pod uwagę sukces zarówno ostatniego materiału Moniki Brodki, jak i trasy, która nastąpiła po premierze, nie mógł zostać przemilczany temat potencjalnej kontynuacji tej współpracy. Zwłaszcza że artystkę i producenta łączy przyjacielska relacja.

Czy będzie to „Sadza 2” jako kontynuacja „Sadzy” – trudno stwierdzić, ale na pewno z tyłu głowy mamy drugą płytę. Kiedy to się wydarzy? Nie wiem. Monika też nie jest osobą, która wydaje album za albumem. Ta sytuacja typu „Brut” i – rok po roku – „Sadza” była wyjątkowa, ale na pewno jest na tyle zajebista więź i porozumienie artystyczne między nami, że spokojnie możemy myśleć o tym, żeby dalej coś robić – zdradza Przemek.

Przypomnijmy, że Sadza znalazła się na czwarty miejscu zestawienia TOP 10 najlepszych polskich albumów 2022 roku. 22 minuty najlepszego polskiego popu ostatnich dwunastu miesięcy są tu pisał wówczas Jacek Sobczyński. Jeszcze wyżej uplasował się skądinąd materiał producencki 1988, którego nie mógł nachwalić się Cyryl Rozwadowski: „Ruleta” redefiniuje przeszłość, definiuje teraźniejszość i przekrwionym okiem z błyszczącą się tęczówką patrzy w przyszłość.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.
Komentarze 0