Scena znowu stanęła w ogniu. Płomień 81 powrócił do koncertowania dzięki cyklowi True Music Stage

Zobacz również:20 naszych ulubionych letniaków w historii polskiego rapu. Część pierwsza
plomien.jpg

Pandemia mocno pokrzyżowała szyki wszystkim polskim artystom, ale ci szczęśliwie wracają koncertowo do żywych. Pezet i Onar zaprezentowali online swoją Szkołę 81.

- Mieliśmy dogadaną mini trasę, moglibyśmy promować album. Nie jestem dobrej myśli – w tym roku trudno będzie zagrać jakikolwiek koncert, a jak już, to na wyjątkowo specjalnych warunkach – mówił nam Onar, gdy przeprowadzaliśmy wywiad z Płomieniem, opublikowany na łamach niuansa (znajdziecie go tutaj). Tak się złożyło, że premiera nowego krążka duetu wbiła się niestety idealnie w czas lockdownu, toteż słuchacze nie mogli poznać materiału od strony koncertowej. Zmieniło się to 17 czerwca.

Wszystko za sprawą inicjatywy Ballantine's True Music Stage, dzięki której siedmioosobowy skład live'owy warszawskich weteranów znowu zagrał na żywo. Nie zabrakło oczywiście kawałków ze wspomnianego wcześniej albumu, ale fani przed ekranami mogli także posłuchać klasyków i grupowych (Powiedz na osiedlu), i solowych (Re-fleksje czy Ukryty w mieście krzyk Pezeta). Całość znajdziecie po kliknięciu tu.

plomien1.jpg

Wideo trwa ładny kawałek czasu, więc od razu dodamy – na końcu znajdziecie również rozmowę z samymi zainteresowanymi, rzucającą nieco światła na ich poczynania podczas przymusowego wolnego i przyszłość. Jeśli zaś podchodzi wam taka forma, już 1 lipca Ras i Ment przejmą przestrzeń, by objawić światu wydanego niedawno Geniusza (naszą recenzję przeczytacie w tym miejscu). Dozo!

plomien2.jpg
Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.