Snoop Dogg zrobił program dla dzieci dostępny na YouTube. Są już pierwsze odcinki

Doggyland / YouTube
Doggyland / YouTube

Doggyland to przede wszystkim piosenki i układy taneczne dla dzieci, które mają edukować najmłodszych w różnych dziedzinach.

Calvin Broadus Jr. może się pochwalić naprawdę bogatym CV. Oprócz nieprzerwanej – 30-letniej już – raperskiej kariery, Snoop jest producentem filmowym mającym na koncie zarówno produkcje fabularne, jak i pornograficzne, posiada własną linię produktów konopnych Leafs by Snoop oraz stworzył portal Merry Jane, poświęcony tematyce kanabisowej. Jakiś czas temu wypuścił też własne płatki śniadaniowe Snoop Loops. Teraz swoje talenty postanowił skierować w stronę nowej grupy demograficznej – najmłodszych.

Kilka dni temu na YouTube oraz YouTube Kids zaczął funkcjonować kanał Doggyland – Kids Songs & Nursery Rhymes, który zawiera opatrzone piosenkami animacje przeznaczone dla dzieci. To wynik współpracy Doggfathera z Octoberem Londonem – songwriterem, który pracował wcześniej przy nominowanym do nagrody Emmy dziecięcym programie Hip-Hop Harry. Snoop jest integralną częścią całego przedsięwzięcia. Podkłada głos pod postać Bow Wizzle’a – antropomorgicznego, fioletowego psa z warkoczykami, który jest przewodnikiem po świecie dla czwórki szczeniaczków: Wagsa, Yap Yapa, Chow Wowa i Barks-A-Lotsa.

Na kanale ukazały się już cztery dwuminutowe odcinki programu. Każdy z nich to piosenka na konkretny temat. Bow Wizzle uczy swoich podopiecznych m.in. o częściach ciała, korzyściach z dzielenia się z innymi oraz odmienności. Proste w większości piosenki (chociaż I’m Different blisko jest do dość wysublimowanego neo soulu) rządzą się prawami muzyki dziecięcej – frazy oraz poszczególne słowa lubią się powtarzać. Ale uwzględnienie elementów R’n’B oraz rapu (w tym serwowanych przez Snoopa linijek) odróżnia cykl od wielu innych produkcji. Utworom towarzyszą bardzo jaskrawe, komputerowe animacje.

W Doggyland możesz być sobą i być akceptowany. Te postaci reprezentują właśnie różnorodność i dzięki temu dzieci mogą się od nich uczyć miłości do samych siebie. Nienawiść może być wpajana, miłość już jest w ich sercach – mówi Snoop w wideo reklamujacym całą inicjatywę. Nowe odcinki programu mają wychodzić co wtorek na oficjalnym kanale Doggyland.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.
Komentarze 0