Wielki sukces Maty. Jego 100 dni do matury pokryło się podwójną platyną!

Zobacz również:Streaming w służbie rapu – jak dzięki internetowi raperzy trzymali kontakt z fanami podczas pandemii
MATA-1.jpg
fot. Kacper Dudziak

O wszystkim dowiedzieliśmy się podczas jego sobotniego koncertu. 100 dni do matury przekroczyło próg 60 tysięcy sprzedanych płyt!

Sobotni, finałowy gig trasy koncertowej 100 dni do matury Maty w Warszawie wywołał ogromne zainteresowanie ze strony fanów; pod letnią scenę Progresji pojawiły się tysiące osób. Podczas gigu Mata ogłosił, że jego debiutanckie 100 dni do matury pokryły się podwójną platyną, czyli sprzedało się w 60 tysiącach egzemplarzy. To fantastyczny wynik, biorąc pod uwagę, że to debiutancki krążek rapera. Album miał swoją premierę w połowie stycznia tego roku. Dla porównania, wydana w lipcu 2019 Pocztówka z WWA, lato ’19 Taco Hemingwaya, podwójną platyną pokryło się dopiero w lipcu 2020.

Co prawda ZPAV nie potwierdził jeszcze informacji na swojej stronie, ale na aktualizację listy wyróżnień sprzedażowych przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Na warszawskim koncercie Maty pojawiły się także tłumy gości. To chociażby jego ojciec, który grał na gitarze i wygłosił krótkie przemówienie. Za mikrofon złapali też Quebonafide, Solar, Żabson, Białas, White 2115, Jan—rapowanie, Adi Nowak, Janusz Walczuk i bracia Kacperczyk. Kariera Maty, ledwie 19-letniego rapera z Warszawy, rozwija się szybko, ale wyjątkowo harmonijnie – pisaliśmy zaledwie rok temu, publikując na naszej stronie jeden z niewielu obecnych w sieci wywiadów z Matą. Dziś możemy już powiedzieć, że to jeden z najważniejszych raperów na scenie, a potwierdzeniem tych słów niech będą wyniki sprzedażowe.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.