Startujemy z nową audycją w newonce.radio! Porozmawiamy o pracy w zupełnie innym ujęciu

Zobacz również:Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, Duda… Jak wyglądały wybory prezydenckie od 1990 roku?
rocketjobs.png

Portal pracy RocketJobs.pl wystartował z kampanią pod hasłem Druga Szansa: Ciuchom z przeszłości daj drugą szansę w pracy przyszłości, która ma na celu promowanie wtórnego obiegu ubrań. Akcja dała początek nowemu cyklowi rozmów na antenie newonce.radio.

Co wspólnego mają ubrania i portal pracy? Całkiem sporo. Popularność sklepów z używaną odzieżą rośnie – najnowsze badania wskazują, że do 2026 roku rynek ten powiększy się o 127%. Po ubrania z drugiej ręki sięgają nie tylko ci, którzy nie chcą wydawać fortuny na ciuchy, ale i ci, którzy szukają unikalnych itemów, ale także (a może zwłaszcza?) ci, którzy mają ekologiczne nawyki odzieżowe. Branża modowa nadal ma w tym temacie gigantyczną lekcję do odrobienia, bo odpowiada za 10% globalnej emisji dwutlenku węgla – więcej niż międzynarodowe loty i żegluga razem wzięte. A w kampanii RocketJobs.pl moda cyrkularna jest metaforą dawania szansy także na polu zawodowym. Szczególnie dla tych, dla których powrót do pracy jest dużym wyzwaniem.

Praca to przestrzeń, w której każdy chce odnosić sukcesy, realizować ambicje, chwalić się swoimi osiągnięciami, ale nie brakuje w niej też trudnych i smutnych tematów. Weźmy na przykład kobiety powracające na rynek pracy po dłuższej bierności zawodowej, spowodowanej m.in. urlopem macierzyńskim. Badania pokazują, że brak dostosowania działań edukacyjnych, które pomogą im odnaleźć się w nowej rzeczywistości powoduje często rezygnację z kształcenia w ogóle. Konsekwencją tego jest opóźnienie powrotu kobiet na rynek pracy w Polsce, co przekłada się na jedną z najniższych aktywności zawodowych kobiet w Europie. Według danych GUS wynosi ona zaledwie 63%. W RocketJobs.pl nie ma tabu. Chcemy pokazywać środowisko pracy takim, jakie jest, identyfikować realne problemy i walczyć ze stereotypami – mówi Artur Leśniak Marketing Manager RocketJobs.pl.

Jaki jest zamysł kampanii? Platforma z ogłoszeniami o pracę RocketJobs.pl zachęca pracowników biurowych do ubierania się w lumpeksach. To nie tylko super alternatywa dla rynku fast fashion, ale też super sposób na odświeżenie swojej szafy i zaopatrzenie się w oryginalne ciuchy. Dlatego też do współpracy zaprosiła pierwszą w Polsce platformę SecondHandy – łączącą sklepy z używaną odzieżą z ich klientami. A partnerem medialnym kampanii został newonce.

W ramach akcji startujemy z nową audycją: newonce special x RocketJobs.pl: Druga szansa to cykl rozmów z ekspertami na tematy związane ze środowiskiem zawodowym i modowym. Powrót do życia zawodowego po odwyku, pojęcie drugiej szansy przez pryzmat ubrań, przebranżowienie w późnym wieku to tylko niektóre kwestie, które poruszy wraz z gośćmi prowadzący nowy cykl – redaktor naczelny newonce.net Lech Podhalicz. Audycji będziecie mogli posłuchać przez kolejne trzy tygodnie, w każdy wtorek, na antenie newonce.radio oraz w formie podcastów.

Tekst powstał we współpracy z RocketJobs.pl

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Reprezentantka generacji Z, w newonce.media od 2019 roku. Prowadząca autorską audycję muzyczną KARI ON, współprowadząca pasmo BOLESNE PORANKI, ownerka TikToka, social media managerka albo najgólniej: twórczyni contentu.
Komentarze 0