„Supersiostry”: powstał pierwszy polski film o superbohaterkach!

supersiostry.jpg
fot. materiały prasowe

Karolina Bruchnicka i Katarzyna Gałązka jako pierwsze polskie superbohaterki. „Supersiostry” wchodzą do kin 10 maja.

Twórcom udało się utrzymać projekt w tajemnicy. O tym, że Supersiostry w ogóle powstały jako pierwszy poinformował dziś serwis Filmweb. O czym będzie opowiadać ta produkcja?

Superbohaterki po polsku

Za materiałami prasowymi: Nastoletnia Ala nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu, nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę, o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik i jego niebezpieczny towarzysz Hektor z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

Kino superbohaterskie w Polsce – tego jeszcze nie grali. Obawy są, to oczywiste, choćby ze względu na porównanie budżetów, jakimi operuje się w Hollywood, a jakimi u nas, ale nie warto skreślać Supersióstr jeszcze zanim się je obejrzy. Trailer filmu wygląda tak:

Kto odpowiada za „Supersiostry”?

Parę słów o twórcach i twórczyniach projektu. Reżyser, Maciej Barczewski, nakręcił przedtem Mistrza, czyli fabularną opowieść o życiu słynnego boksera, Tadeusza Pietrzykowskiego. Barczewski napisał też scenariusz wspólnie z Krzysztofem Gurecznym, nadwornym scenarzystą Macieja Kawulskiego – przed Supersiostrami podpisał się pod scenariuszami m.in. Akademii Pana Kleksa i Jak pokochałam gangstera. W tytułowe siostry wcieliły się Karolina Bruchnicka i Katarzyna Gałązka. Tę pierwszą kojarzycie z głównej roli w Córce trenera czy serialu Minuta ciszy. Drugą – z seriali Klangor, BringBackAlice I Morderczynie.

Kinowa premiera Supersióstr jest zaplanowana na 10 maja.

Zobacz także:

Koniec z autorytetami. Jak seriale zdekonstruowały superbohaterski etos

Witajcie w – takiej sobie – bajce. Recenzja filmu „Akademia Pana Kleksa”

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0