TIDAL znów wskazuje, których młodych polskich twórców warto mieć na radarze

tidalrising-ART.jpg
fot. TIDAL

Żyjemy w czasach, w których co dzień wychodzi masa płyt, masa piosenek, hype goni hype i trudno jest się w tym wszystkim połapać, a co dopiero być na bieżąco. Dlatego TIDAL wziął się za selekcję.

I stąd pomysł na program TIDAL Rising. Zasady są proste – marka TIDAL przygotowała specjalną platformę, która promuje świeżą muzykę od młodych, niezgranych jeszcze twórców. Taką, którą łatwo można przegapić, skoro nie jest jeszcze na szczytach zestawień… ale przegapiać nie warto, bo jest świetna. Zanim marka wprowadziła ją na polski rynek, platforma TIDAL Rising została sprawdzona w innych państwach. I pomogła w wybiciu się tak znanym dziś gwiazdom jak 21 Savage, Chloe x Halle, Alessia Cara czy A Boogie wit da Hoodie.

Pierwsza grupa artystek i artystów z Polski, którzy wzięli udział w TIDAL Rising, jest już wam dobrze znana – choćby z anteny newonce, gdzie przeprowadzaliśmy z nimi wywiady. Dominika Płonka, Afekty, Asster, Kajetan Wolas – to oni zostali ogłoszeni w pierwszej edycji programu, jesienią 2023 roku.

Czas na kolejną grupę. Poznajcie nowe twarze TIDAL Rising:

Barnim

Ma na koncie współpracę z Tymkiem i braćmi Kacperczyk oraz występy na Open’erze czy SBM Festivalu. Obecnie pracuje nad pierwszym solowym albumem, a jego utwory cechują się nostalgicznym klimatem.

Blu

Artystka znana z utworów Rewolucja Romantyczna i Bukiet Białych Róż Bedoesa 2115 i Lanka. W 2022 roku wydała swoją pierwszą płytę 222. Aktualnie jest w trakcie tworzenia drugiego albumu, pełnym popowego brzmienia i niebanalnych tekstów.

Klawo

Siedmioro młodych poszukiwaczy przygód, których połączyła miłość do muzyki. Brawurowa mieszanka oldschoolu ze współczesnym jazzem, indie oraz elektroniką. Pochodzący z Gdańska septet zagrał do tej pory ponad 50 koncertów w 7 krajach; jest uznawany za jeden z najbardziej obiecujących młodych składów współczesnej polskiej alternatywy.

Mop

Wszechstronny artysta, który w swoim brzmieniu łączy alternatywę i elektronikę. W 2022 zadebiutował na festiwalu Great September i supportował kilka koncertów na trasie Ralpha Kamińskiego. W 2023 zagrał na Off Festivalu, a koncertowi towarzyszyło wydanie debiutanckiej płyty Dziecko Słońca.

Nicole Trębacz

Rapuje i śpiewa; jej muzyka bywa określana chillem. Artystka zaistniała na polskim rynku muzycznym dzięki pojawieniu się w utworze Pomocy! z Small Town Kids, który był jesiennym viralem (zdobywając ponad 6 milionów odtworzeń).

Profeat

Reprezentant wrocławskiej sceny rapowej, na koncie ma numery m.in z Belmondawg czy Frostim. Lubi zaskakiwać i sprawdzać się w różnych stylistykach. W jego kawałkach niekiedy można usłyszeć francuskie zwroty, gdyż Profeat na co dzień mieszka w Paryżu. Sam reżyseruje swoje klipy, jest też twórcą grafik.

Zuta

Duet Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Ich muzyka to połączenie tanecznych beatów i energetyzujących gitar, które można usłyszeć na świeżo wydanej EP-ce Wszystko ja. Wszystko my.

Artykuł sponsorowany przez TIDAL.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.