To oficjalne! Amazon zrobi serialowego „Blade Runnera”; Ridley Scott będzie producentem wykonawczym

Zobacz również:Powstaje pierwszy dokument o Robercie Lewandowskim. Produkcję udostępni Amazon Prime Video
Blade Runner
Warner Bros

Pierwsze informacje na temat tego projektu pojawiły się w ubiegłym roku, ale w tym momencie wszystko jest już jasne. Amazon Studios ze wsparciem Alcon Entertainment i Scott Free Productions zrealizuje Blade Runnera 2099. Showrunnerką serialu będzie Silka Luisa (Lśniące dziewczyny), a wśród producentów wykonawczych znaleźli się Ridley Scott (reżyser Łowcy androidów z 1982 roku) i Michael Green (współscenarzysta sequela sprzed pięciu lat).

Widownia po raz pierwszy doświadczyła olśniewającej wizji Ridleya Scotta 40 lat temu i od tamtego czasu, „Blade Runner” pozostaje jednym z najbardziej wpływowych filmów science fiction, jakie kiedykolwiek powstały. Kontynuacja Denisa Villeneuve’a to z kolei jeden z najlepiej ocenianych sequeli wszech czasów. Zdajemy sobie więc sprawę, jak wysoko mamy zawieszoną poprzeczkę, ale mamy zamiar zachwycić publikę „Blade Runnerem” nowej generacji – zapowiadają Andrew Kosove i Broderick Johnson z Alconu.

Na pewno trzeba się z nimi zgodzić, że presja oczekiwań będzie ogromna. Łowcę androidów sami umieszczaliśmy w ścisłej czołówce zestawienia 50 filmów, które najmocniej wpłynęły na kształt współczesnej popkultury; Blade Runner 2049 wylądował u nas natomiast w pierwszej piątce rankingu Fantastyczne kino: TOP 20 najlepszych filmów sci-fi 2010-2022...

Poza tym, że Blade Runner 2099 oficjalnie dostał zielone światło, na razie wiadomo niewiele. No – może poza tym, że akcja serialu toczyć się będzie 50 lat po wydarzeniach z Blade Runnera 2049; wow!

Pozostaje więc czekać na kolejne wieści z – rozrastającego się na naszych oczach – uniwersum. Zawsze można w międzyczasie wrzucić sobie animowaną produkcję Adult Swimu, rozgrywającą się w Los Angeles spomiędzy dwóch pełnometrażowych blockbusterów.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.