„To wszystko zostaje tu z nami na dobre”. Nowa kampania Zalando stawia na różnorodność i kobiecą siłę

PR_5_Jikal_Maria (1).jpg
fot. Dan Beleiu

Wiodący w Europie brand modowo-lifestyle’owy powraca z kampanią To wszystko zostaje tu z nami na dobre, która ma na celu pogłębić dialog o takich wartościach, jak różnorodność, inkluzywność i wzmacnianie pozycji kobiet w kwestii niebinarności i ciałopozytywności.

Marka chce stworzyć przestrzeń dla ludzi i ich historii. Tylko tyle i aż tyle. Kampania składa się z serii zdjęć, wykonanych przez mieszkającego w Berlinie fotografa Dana Beleiu, prezentujących duety bohaterów i relacje, które tworzą między sobą. Każda z postaci ma zachęcić do dialogu, a każdy obraz opatrzony jest hasłem, który podkreśla wartości reprezentowane przez markę, jak chociażby: Zrównoważony rozwój. Z nami na dobre, Akceptacja. Z nami na dobre czy Kobiecość po swojemu. Z nami na dobre.

Oprócz zdjęć, w ramach kampanii powstał też film w reżyserii reprezentantów generacji Z, Terence’a Neale’a i Emilie Badenhorst. W produkcji, przedstawiającej sylwetki bohaterów z całego świata wystąpili między innymi: aktor, tancerz i model, Luc Bruyere, otwarcie mówiący o swojej homoseksualnej orientacji deskorolkarz i aktywista LGBTQI+, Yann Horowitz i i ambasadorka ciałopozytywności, Yolisa Mqoco. Ścieżka dźwiękowa została z kolei napisana i wyprodukowana przez wschodzącego brytyjskiego queer rapera, Mista Strange.

Jak przyznaje Senior Vice President Sales & Marketing w Zalando, Barbara Daliri: firma aktywnie wspiera inkluzywność, zatrudniając pracowników ze 130 krajów. W zeszłym roku opublikowano do.BETTER Diversity and Inclusion Report, w którym opisano zobowiązania Zalando do zmiany względem pracowników, partnerów i klientów. Tegoroczna inicjatywa, która będzie promowana w Europie na wszystkich 17 rynkach Zalando, tym bardziej pokazuje ambicje marki, które mogą być punktem wyjścia do trwałych zmian w branży modowej.

PR_2_Belanna_Kilian.jpg
fot. Dan Beleiu

PR_3_Audrey_Tatjana.jpg
fot. Dan Beleiu

PR_6_Sascha_Neele (1).jpg
fot. Dan Beleiu

PR_4_Charlotte_Beate.jpg
fot. Dan Beleiu

PR_1_Danny_Carlton.jpg
fot. Dan Beleiu

tekst powstał we współpracy z marką Zalando

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.