Viola Kowalska w newonce.radio: w pewnym momencie zjednoczyłam cały internet

frogshoposting.jpeg
archiwum Violi Kowalskiej @frogshoposting

O tej dziewczynie mówi od kilku dni pół polskiego internetu. Wszystko za sprawą jej konfliktu z siecią Żabka. Zaprosiliśmy Violę do newonce.radio, gdzie opowiedziała o kulisach całej sytuacji.

Ma 21 lat i przez kilka miesięcy pracowała w sklepie sieci Żabka. Co ciekawe - sklepie, który prowadziła jej mama, o czym Viola nigdy przedtem nie opowiadała publicznie. A równocześnie prowadziła na Instagramie humorystyczne konto @frogshoposting, na którym zabawnie komentowała codzienność pracy w Żabce.

Niedawno sieć zmieniła styl komunikacji na swoich kanałach społecznościowych. I to na taki, który mocno przypominał prace Violi z @frogshoposting. Ta nagłośniła sytuację, podkreślając, że czuje się ograbiona ze swojej pracy. Żabka oficjalnie przeprosiła i zapowiedziała kontakt z Violą, ale mleko już się rozlało - cała sprawa rozniosła się błyskawicznie po internecie.

Dlaczego robiłam memy? Bo często trudno było mi się zmierzać z codzienną rzeczywistością w pracy i chciałam przez to odreagować - tłumaczy Viola w rozmowie z Bartkiem Czarkowskim. Opowiada też, że Żabka doskonale wiedziała o tym, że istniało takie konto jak @frogshoposting, bo sami się kiedyś z nią skontaktowali. To była wymiana serdeczności podczas Q&A na Instagramie - wspomina.

Z godzinnego podcastu dowiecie się też, dlaczego Viola już nie pracuje w Żabce, kim jest Wielki Ropuch, czy zależało jej, żeby ktoś z góry Żabki odezwał się do niej i proponował finansowanie działalności @frogshoposting i na jakie słowo każdy pracownik sieci ma alergię. Bartek Czarkowski rozmawiał z Violą także o granicy plagiatu, czy memy są własnością autora, czy internetu i czy boli ją to, że Żabka nie zaproponowała jej współpracy. Rozmowę odsłuchacie pod poniższym linkiem.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.