Wczoraj odbyła się premiera serialu o zabójstwach 2Paca i Biggiego. Ale recenzje są różne

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
unsolved.jpg

Unsolved: The murders of Tupac and Notorious B.I.G. pojawił się na antenie USA Network. Czytaj: na razie nie zobaczymy serialu w Polsce. Jest na co czekać?

Przypominamy: bohaterami serialu Unsolved. The murders of Tupac and Notorious B.I.G. będą detektywi Poole i Kading, na co dzień pracujący w Los Angeles. Obaj panowie po latach badają sprawę relacji zachodniego i wschodniego wybrzeża, które doprowadziły do morderstw dokonanych na raperach. Jest też sporo retrospektyw, jak na serial quasi-historyczny przystało.

No to teraz szybki rzut okiem na recenzje amerykańskiej prasy. Zaczynamy od prestiżowego magazynu Variety: To jest tak, jakby nakręcić serial wyglądający niczym ta korkowa tablica, jaką kojarzycie z wielu filmów detektywistycznych: pokryta zdjęciami, dokumentami, wisząca nad czyimś biurkiem. W tej narracji dzieje się dużo, akcja rozgrywa się przez dwie dekady, ale werwy i doskonałych epizodów wystarcza, żeby przykryć te momenty, w których jest nieco wolniej - czytamy.

Przechodzimy do Vulture, gdzie już sam tytuł mówi: Unsolved jest warte uwagi nawet jeśli wiecie wszystko o sprawie Tupaca i Notoriousa. Co dalej? Serial koncentruje się na pracy policjantów, nie życiu raperów. To absorbująca, prowokująca i dobrze zrealizowana robota o charakterze narracyjnym - tak wciągająca, że wszystkie 10 odcinków ogląda się świeżym okiem.

Ale łyżkę dziegciu do tej beczki miodu wsadza Indiewire: Ten serial może porwać masy, ale nie oferuje wiele poza imprezą i bzdurami. Niezgrabne dialogi, rozczarowujące role, scenariusz niezbyt głęboko wgryza się w nierozwiązane zbrodnie. I nie jest wystarczająco tym, czym mógłby być.

Kto miał rację? Przekonamy się sami i oby jak najszybciej.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.