Widzieliście "Niebo o północy"? To teraz usłyszycie

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
JIMEK
Wojciech Mateusiak

2020 już (na szczęście) za nami. Kolejny warto przywitać jedynym w swoim rodzaju koncertem muzyki, który obejrzycie na kanale YouTube Netflix Polska i usłyszycie na antenie newonce.radio. Chwilę później zapis koncertu zostanie… wysłany w kosmos.

Od lat już zasłuchujemy się w wyjątkowej serii opracowań hip-hopowych klasyków na orkiestrę symfoniczną autorstwa Radzimira Dębskiego. Usłyszeć numery Jay’a Z, Kanye’ego Westa czy Biggie’ego zagrane na żywych instrumentach i pod batutą JIMKA to doświadczenie, które zapamiętuje się na długo. Teraz dyrygent razem z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia wyślą swój koncert w kosmos. Musicie go usłyszeć!

Ale chwila, jakie wysyłanie w kosmos, jaki koncert? Spokojnie, już tłumaczymy. JIMEK, NOSPR i Netflix przygotowali specjalne wydarzenie. Sala koncertowa będzie wyglądała jak przestrzeń kosmiczna, a orkiestra zagra muzykę z filmu Niebo o północy. Zapis koncertu opuści Ziemię dzięki Centrum Nauki Kopernik. Popędzi w kierunku jednej z egzoplanet, na której panują warunki zbliżone do Ziemi. W końcu taką muzyką warto się chwalić w całym świecie. Wszech świecie.

JIMEK i NOSPR już 3 stycznia o 18:00 zajmą miejsca w przepięknej katowickiej sali. To właśnie stamtąd wybrzmi muzyka skomponowana przez Alexandre’a Desplata do filmu Niebo o północy. To kompozytor odpowiedzialny m.in. za ścieżki dźwiękowe, które słyszeliście chociażby w Kształcie wody, Grand Budapest Hotel czy Harrym Potterze i Insygniach Śmierci. Koncertu wysłuchacie o 18:00 na antenie newonce.radio, a jeśli chcecie też zobaczyć, jak wyjątkowo wygląda całe wydarzenie - obejrzycie je na kanale Neflix Polska na YouTube. Czyli tu:

PS: Spokojnie, zapis koncertu zostanie tam po wsze czasy!

O kompozytorze (i o filmie) mogliście uslyszeć więcej w naszej specjalnej audycji CO KRYJE NIEBO?, którą poprowadziły Agnieszka Szydłowska i Tycjana.

Jeśli jakimś cudem nie oglądaliście jeszcze Nieba o północy, to koniecznie nadróbcie. Obejrzycie go w serwisie Netflix, a tu dopiszecie się do wydarzenia na Facebooku.

Tekst powstał we współpracy z Netflix Polska.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.