Wiemy, o czym będzie program Roberta Makłowicza w newonce.radio, ale jeszcze nie powiemy

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
maklowicz.jpg

Po prostu chcemy być z wami uczciwi już w tytule. A nie że nabijanie klików. Natomiast możemy powiedzieć tylko - warto czekać!

My tu w redakcji będziemy słuchać każdego odcinka choćby dla inspiracji, bo facet umie w metafory jak nikt inny w tym kraju - no, może jeszcze Tomasz Zimoch mógłby stanąć z nim do walki na słowa. Sami zobaczcie:

  • Na mięsie leżała ogromna opanierowana i tak samo usmażona nieśmiertelna pieczarka. Nie tknąłem jej, rozmiary grzyba kojarzyły mi się z Czarnobylem.
  • Dla mnie, człowieka czującego się monarchistą, związanego niezwykle mocno z ideą habsburską Europy Środkowej, endecja jest tak wstrętna, jak płucka na kwaśno w barze Smok
  • Piana trzyma się miski jak Rosjanie Kaliningradu
  • Mniej buraków w Sejmie, a więcej na stołach, a wszystko będzie cacy

Makłowicz ma w sobie coś takiego, że nawet jeśli ktoś za nim z różnych powodów nie przepada, albo w ogóle nie interesuje go historia czy kuchnia, a za danie numer jeden uważa chleb z masłem, to i tak nie może przestać go słuchać. Mówi pięknie, plastycznie, zajmująco i zawsze z werwą. Czyli postać stworzona do radia. Nie mogliśmy o niego nie powalczyć. I udało się!

To jeszcze parę słów o naszym nowym redakcyjnym koledze. Robert Makłowicz to krakus od urodzenia, absolwent prawa i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez blisko 20 lat oglądaliśmy go w Telewizji Polskiej; najpierw od 1998 do 2008 w Podróżach kulinarnych Roberta Makłowicza, a potem przez 9 lat był Maklowiczem w podróży. Ma swój kanał na YouTube, ma też w dorobku 13 książek. To teraz dokładamy jeszcze audycję w newonce.radio, która ruszy od października.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.