Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać: „Sexify” w newonce.radio

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Sexify.jpg

Wydaje się, że jeśli chodzi o seks, to widzieliśmy go na ekranach w każdej możliwej postaci. Chociaż rewolucja seksualna jest już dawno za nami, w polskiej rzeczywistości dalej odnajdujemy ciemne uliczki, w których kryją się stereotypy i masa wstydu. Nowy serial Netfliksa - Sexify pokazuje, że odkrywanie własnej seksualności to niemałe wyzwanie, ale i niezła rozrywka.

Sexify to trzeci polski serial oryginalny od Netfliksa. Przedstawia historię Natalii, której życiowym celem jest wygranie konkursu na najbardziej innowacyjną aplikację. Bohaterka, pokazana na początku jako technologiczna kujonka, szybko orientuje się, że rzeczą, o której myśli większość studentów jest po prostu seks. Dlatego z pomocą dwóch koleżanek postanawia stworzyć aplikację o kobiecym orgazmie. Sam pomysł nie wydaje się skomplikowany, ale dziewczyny zaczynają dostrzegać problemy łączące się z seksualnością każdego człowieka - wstyd, szkodliwe uprzedzenia, tabu i ogólne skrępowanie.

Jedną z bohaterek serialu jest także muzyka, którą stworzył Radzimir Dębski JIMEK. Ścieżka dźwiękowa nawiązuje estetycznie zarówno do naleciałości PRL-u, jak i do współczesnego gustu muzycznego nastolatków. W soundtrack wplecione są dialogi bohaterów i dość intensywne dźwięki… seksualnych przyjemności. Całość idealnie podkreśla oryginalność i dynamikę produkcji. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego Jimek postanowił zrobić muzykę, której robić nie wypada, posłuchajcie epizodu Drugiego Śniadania prowadzonego przez Tycjanę i Sworo. Cały soundtrack do Sexify jest już dostępny w muzycznych serwisach streamingowych.

Jako społeczeństwo mamy jeszcze wiele do nadrobienia w sferze własnej seksualności, a Sexify może być krokiem w dobrą stronę. To produkcja, która podejmuje poważne problemy w lekki sposób. Warto też posłuchać, co na ten temat, mają do powiedzenia młode kobiety z realnego, niewyreżyserowanego świata. O tym, jak wiele się zmieniło przez ostatni rok - w życiu imprezowym, studenckim i randkowym opowiedziała Zuza Ok i Zuza Zet w epizodzie Sexify & chill podcastu ZU X ZA. Dziewczyny nie boją mówić się o trudnych i kontrowersyjnych tematach, ale robią to z niesamowitą, pozytywną energią. Partnerem cyklu podcastów w duchu girl power jest Netflix.

Zu x Za - Sexify & chill
01:58:17

A jeśli po obejrzeniu serialu zatęsknicie za studenckimi imprezami to proponujemy posłuchać newonce.radio o 20:00 w ten piątek (30.04), bo Tycjana zagra dla was SEXIFY DJ SET.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.