Zbadano najbardziej oglądane seriale 2020 roku. Ale... to zestawienie nie jest do końca prawdziwe

the office.jpg

Wynika z niego, że w 2020 Amerykanie najwięcej czasu spędzili przy... The Office. I pod tym względem wszystko się zgadza.

Badania przeprowadziła kompania Nielsen, jedna z najważniejszych na świecie firm, które zajmują się pomiarem aktywności konsumentów. Obejmowały wyłącznie Stany Zjednoczone i wyłącznie cztery serwisy streamingowe: Netfliksa, Amazon Prime, Hulu i Disney+. I tu już pojawiają się pierwsze pytania - a co z HBO? Albo Apple TV? Ale to nic, bo jeszcze większy znak zapytania dotyczy źródeł. Otóż Nielsen brał pod uwagę wyłącznie streamy na odbiornikach telewizyjnych, kompletnie pomijając komputery i smartfony, co mocno zakłamuje rzeczywistość. Jakby tego było mało, pod uwagę brano... łączną liczbę obejrzanych minut danego serialu. Dlatego mógł cały świat mówić o The Last Dance, ale w zestawieniu ze zwycięzcami dokument Netfliksa nie miał żadnych szans, bo był za krótki.

Zwycięzcami, czyli The Office, wersją amerykańską. Serial ze Stevem Carellem uplasował się na pierwszym miejscu listy, wygrywając z Grey's Anatomy i Criminal Minds. Aż poczuliśmy się, jakby ktoś przerzucił nas w czasy drugiej płyty Justina Timberlake'a. Wszystkie 197 odcinków The Office Amerykanie obejrzeli w 2020 roku przez 57 127 000 minut. Grey's Anatomy to 366 odcinków i 39 405 000 minut, a Criminal Minds - 277 epizodów, 35 414 000 minut. I gdzie tu mierzyć się z kilkunastoodcinkowymi nowościami? Pełna dycha wygląda tak:

1. The Office

2. Grey's Anatomy

3. Criminal Minds

4. NCIS

5. Schitt's Creek

6. Supernatural

7. Shameless

8. New Girl

9. The Blacklist

10. Vampire Diaries

Cała dziesiątka to seriale pokazywane na amerykańskim Netfliksie, co tylko podkreśla potęgę tego streamingowego giganta. Ale jest też nieco ciekawsze zestawienie premierowych serii z 2020 roku. Tu dziesiątka wygląda tak, że dziewięć pozycji należy do Netfliksa, a jedna - The Mandalorian - to Disney+.

1. Ozark

2. Lucifer

3. The Crown

4. Tiger King

5. The Mandalorian

6. The Umbrella Academy

7. The Great British Baking Show

8. Boss Baby: Back In Business

9. Longmire

10. You

I jeszcze filmy fabularne. Tu z kolei 7 na 10 pozycji okupuje Disney+, a 9 na 10 to produkcje familijne:

1. Kraina lodu 2

2. Vaiana: Skarb Oceanu

3. Sekretne życie zwierzaków domowych 2

4. Naprzód

5. Grinch

6. Hamilton

7. Śledztwo Spensera

8. Aladyn

9. Toy Story

10. Zwierzogród

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.