Ze stadionów do popkultury: adidas Originals przedstawia klasyki w nowej kampanii

Adidas
materiały promocyjne

Samby zadebiutowały w czasach brazylijskiego mundialu; Gazelle to miał być but treningowy; Handball Spezial służyły do szczypiorniaka. A jednak każdy z tych modeli został wciągnięty do kultury miejskiej. adidas Originals składa hołd swojemu dziedzictwu w kampanii 1000 Back. (Artykuł sponsorowany przez markę adidas Originals)

Sneakersy adidas Samba zostały więc w ninetiesach przysposobione przez skate'ów, ale też britpopowców, bo to przecież nieodłączna część stylówy braci Gallagher z Oasis. No i nie zapominajmy o występie Samb w kultowym filmie Trainspotting, gdzie śmigał w nich Ewan McGregor. Lata lecą, a one przeżywają kolejny renesans. Rzut oka do Vogue'a wystarczy, żeby przekonać się, że do grona fanów tego fasonu zaliczają się obecnie m.in. Bella Hadid czy Emily Ratajkowski.

Gazelle – dla odmiany – miały oryginalnie zastąpić model do biegania Olympiade, ale najpierw okazały się niezwykle przydatne do gry w piłkę ręczną, a później zyskały takich wyznawców, jak m.in. Bob Marley, brytyjscy chuligani czy Beastie Boys. Do szczypiorniaka dedykowane były też Handball Spezial, ale miały w sobie za dużu stylu, żeby pozostać wyłącznie na sportowych parkietach. I znowu spora w tym zasługa angielskich kibiców piłkarskich, dla których był to Święty Graal na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych...

Głośny zwycięzca ostatnich Fryderyków – Lech Janerka napisał dwie dekady temu taką piosenkę W Naturze Mamy Ciągły Ruch. Ciągły ruch – jak widać na załączonym obrazku – mamy też na linii: dziedzictwo adidas Originals-subkultury-kultura popularna. I o tym jest najnowsza odsłona kampanii 1000 Back.

Adidas
materiały promocyjne

Kampania przywołuje właśnie trzy ikoniczne fasony butów. Za zdjęcia i reżyserię towarzyszącego jej filmu odpowiada Vincent Haycock, natomiast w główną rolę wciela się Carlisle Aikens, profesjonalny skater i członek adidas Skate Team. Celebrowana w produkcji zostaje energia związaną z adidas Originals, a codzienność – pokazana zarówno 
z perspektywy bohatera, jak i historii innych ludzi czy subkultur, dla których znak Trefoil stał się symbolem ich tożsamości kulturowej. Zresztą – zobaczcie sami.

Wraz z filmem i materiałami wizualnymi kampanii, adidas Originals pokazuje ducha marki oraz ludzi, którzy budują wraz z nimi ten świat, poprzez specjalnie przygotowaną cyfrową platformę prezentującą treści tworzone właśnie przez użytkowników. I zachęca fanów swoich modeli do publikowania swoich stylizacji i oznaczania ich hasztagami #Samba, #Gazelle i #Spezial.

Adidas
materiały promocyjne

Adidas
materiały promocyjne

Adidas
materiały promocyjne

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.