Ziom za ziomem i RRX Desant... Wiemy, kto wystąpi z Tede na koncercie z okazji 20-lecia „S.P.O.R.T.”

Zobacz również:8 polskich kawałków, w których raperzy przypadkowo przeinaczali fakty i mylili słowa
Tede OSTR
Wielkie Joł

Bywa, że nasz jedyny S.P.O.R.T. to płyta TDF-a, więc celebrację dwudziestej rocznicy premiery legendarnego debiutu postrzegamy jako jedno z najważniejszych wydarzeń drugiej połowy roku na rodzimej scenie. Wielkimi krokami zbliża się nie tylko reedycja z niepublikowanymi utworami (Mróz na beacie z Dokładnie tak!), ale też specjalny koncert w Katowicach.

Jeśli chodzi o zremasterowane wznowienie z bonusami - zeszła wersja na dwóch szklistych winylach, więc - na otarcie łez - został preorder 2CD i limitowana kaseta. Znajdziecie je tutaj. Premierę wydawnictwa wyznaczono na 12 listopada, a już dzień później w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się jubileuszowy występ, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.

Tede
Wielkie Joł

To będzie jeden z eleganckich bali i właśnie przyszli goście nowi. Wśród nich znalazł się Ostry, więc nastąpi nieformalny powrót projektu TEOS i duetu odpowiedzialnego za track Ziom za ziomem. Pojawi się też Krzysztof Kozak - KNT, legendarny szef wytwórni RRX, o którym głośno jest ostatnio w związku z premierą książki Za drinem drin, za kreską kreska. Kto jeszcze? M.in. Kasta, Donguralesko, Fokus, Joka, DJ 600V i - co na pewnym etapie mogło wydawać się nieprawdopodobne - JanMarian. Można spodziewać się zarówno wspólnych wjazdów na scenę z gwiazdą wieczoru, jak i solowych kawałków z epoki.

Bilety dostępne są w aplikacji Going oraz Biletomacie.

Tede
Wielkie Joł

Wciąż jest też szansa na jeszcze jeden sentymentalny reunion, dawniej z kategorii mission impossible, ale o tym nie teraz...

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży bezapelacyjnie do samego końca; swojego lub jej. Co czwartek o 18:00 prowadzi także razem z Tomaszem Smokowskim audycję Dragon Fall na antenie newonce.radio. Ma na koncie publikacje m.in. w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i na Onecie.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.