Pewnie wielu tu takich, którym ten epizod popsuje humor. Trudno – sprawa ważna, problem powszechny, trzeba więc pogadać o tym, jak najpopularniejsze używki wpływają na nasz mózg i jakie konsekwencje niesie za sobą ich spożywanie. Nie jest łatwo mówić o tym, że każda dawka alkoholu wpływa źle na nasz organizm. Uszkadza neurony, zmienia tempo przemiany materii, jest kancerogenem. Zresztą podobnie jak papierosowy dym. Ale, ale – o szkodliwości picia i palenia wiemy od dawna, co zatem nowego przyniesie ten podcast? Asia Podgórska rozbierze na czynniki pierwsze wpływ używek na nasze organizmy, opowiadając o tym bardzo przystępnie, bez naukowego zadęcia. Posłuchajcie koniecznie, bo niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kogo to nie dotyczy. Sponsorem podcastu jest Health Labs Care.
Śpiąc spędzamy 30% naszego życia. Jak spać, żeby się wyspać i dlaczego warto robić to dobrze?
Noworoczna rozkmina łącząca mózg, umysł i psychikę. Jak żyć? I czy w ogóle jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na to pytanie?
Jak zadbać o swój nastrój w okresie jesienno-zimowym? Jak radzić sobie z depresją sezonową, brakiem energii i spadkami mocy?
Jak często ludzie w Polsce chorują na schizofrenię? Dlaczego nazywana jest demencją młodych i jak wpływa na układ nerwowy?
Czym są posty przerywane i ten najpopularniejszy z nich – 16:8? Jakie diety zostały uznane za najzdrowsze? Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy głodni?
Jak rozpoznać ADHD u dorosłych? Czy różni się ono u kobiet i mężczyzn? Tego dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu Asi Podgórskiej, zapraszamy!
Mieć anoreksję to nie znaczy nie jeść. Czy nadopiekuńczość rodziców może doprowadzić nas do kłopotów z odżywianiem?
O pomocy osobom uzależnionym, o terapiach i tym jakie ma to poparcie w badaniach naukowych Asia Podgórska porozmawiała z dr Andrzejem Silczukiem, wykładowca uniwersyteckim i psychiatrom.
Czym jest osteopatia? Czym się różni od fizjoterapii i jakie są jej podstawowe założenia, to wszystko wyjaśni nam gościni Joasi Podgórskiej - Karolina Domarańczyk.
Co tam słychać w naszych jelitach? Czy traktujecie je dobrze? Oskar Kaczmarek i Asia Podgórska odpowiedzą Wam o tym jak krótka droga jest z jelit do mózgu.
Czym jest qi i jak poprzez ruch możemy wykorzystać tę energię? Posłuchaj pełnej pasji rozmowy Joanny Podgórskiej z Tomkiem Eichelberegerem na temat qi gong.
Joanna Podgórska o tym dlaczego problem demencji jest tak ważny w obecnym świecie i tak narastający.
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!